Kategorie

najdroższe buty na świecie

Oto najdroższe buty świata — ich cena zwala z nóg!

Są przeładowane ozdobami, kapiące złotem i diamentami, więc nic dziwnego, że ich cena potrafi przyprawić o zawrót głowy. Przed Wami najdroższe buty na świecie! Zobaczcie i oceńcie: wydałybyście na takie szpilki swoją fortunę?

Co tam luksusowe szpilki od Manolo Blahnika czy czerwone podeszwy Louboutina, kiedy przed Wami stoi takie cacuszko: sandały na cieniutkiej szpilce wysadzane rzadkimi diamentami i przeszywane złotą nicią. Swoją premierę miały kilkanaście dni temu podczas obchodów 10. urodzin pięciogwiazdkowego hotelu Raffles w Dubaju. Buty pełne arabskiego przepychu zostały zaprojektowane przez Debbie Wingham, która nie bez przyczyny jest nazywana najdroższą projektantką świata. Debbie bowiem specjalizuje się w tworzeniu horrendalnie drogich i luksusowych rzeczy — na swoim koncie ma już suknię wartą ponad 15 milionów dolarów oraz oryginalny tort za… 64 miliony dolarów! Jednak najdroższych butów świata nie stworzyła sama, do współpracy zaprosiła Chrisa Campbella. Amerykański artysta-szewc i założyciel marki Shoe Bakery uwielbia smakowite fasony i to dosłownie — jego buty są inspirowane kolorowymi tortami, makaronikami, bezami i innymi słodkościami. Dlatego nie dziwi, że najdroższe szpilki świata również musiały nawiązywać do wyśmienitego ciasta.

Najdroższe buty świata: hit czy kit?

Na sam początek parę szczegółów technicznych: najdroższe buty świata są wykonane ze skóry, oczywiście, pokrytej 24-karatowym złotem. Przeszywane są nicią z 18-karatowego złota oraz wysadzane tysiącem diamentów, wśród których znajdują się niezwykle rzadkie kamienie szlachetne białe, różowe i błękitne. Jakby tego było mało, złote są również zamki, a dodatkową ozdobę tworzą ornamenty w kształcie kwiatów i bitej śmietany. W efekcie powstały przesycone słodyczą szpilki, które od razu kojarzą nam się z lukrowanym piernikiem. Niestety, nadmiar słodkości potrafi przyprawić o mdłości! Designerskie? Z pewnością! Ładne? To rzecz gustu, choć podejrzewamy, że w tym przypadku to raczej cena króluje nad estetyką.

Ile kosztują najdroższe buty świata?

Ile mogą kosztować takie cudaczne buty? Oczywiście dużo… Szpilki pełne złota i diamentów są warte ponad 15 milionów dolarów (około 57 milionów złotych)! Niestety, jeśli już wybierałyście się do banku wybrać pieniądze z konta, uspokajamy — buty nie są na sprzedaż. Unikatowa para powstała na specjalne zamówienie arabskiego klienta, który postanowił podarować je swojej żonie na 30. urodziny. Cieszyłybyście się z takiego prezentu?

Nie musisz wydawać fortuny, aby nosić oryginalne szpilki:

Fot.: Instagram

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.

One Comment