Kategorie

Pod słońcem Sycylii, czyli włoski blichtr!

Impreza z wielka pompą, bogato zdobione kreacje oraz zachwycający plener. Stało się! Włoski dom mody Dolce&Gabbana zaprezentował swoją najnowszą kolekcję. Fashionistki już ją pokochały, a gdy zobaczysz te projekty też zapragniesz mieć je w szafie. Przygotujcie się na włoski blichtr!

Choć pokazy haute couture niedawno dobiegły końca, to nie przestały być na ustach miłośników mody, którzy wciąż są pod wrażeniem spektakularnych projektów Domenico Dolce i Steffano Gabbana. Pokaz Alta Moda jesień-zima 2017/18  z pewnością przejdzie do historii! Tym razem słynny duet przeniósł swoich gości na pełną przepychu imprezę w samym sercu ich ukochanej Sycylii, czyli do Palermo.

Blichtr i ekstrawagancja na pokazie Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana po raz kolejny wyrazili swoją miłość do Sycylii, a rozmach przedsięwzięcia jak zwykle wprawił wszystkich w zachwyt! Starannie wyselekcjonowani zaproszeni goście (było ich około 400) w zabytkowym Palazzo Valguarnera-Gangi uczestniczyli w uroczystej kolacji oraz wystawie luksusowej kolekcji biżuterii. Tegoroczna zaprezentowana kolekcja kreacji i rozmach wydarzenia w dużym stopniu były inspirowane filmem „Lampart” z Claudią Cardinale w roli głównej. Najważniejsza część wieczoru, czyli pokaz, odbył się w samym centrum Palermo – miejscu o nazwie Piazza Pretoria. Wybieg został ułożony wokół wielkiej fontanny, co nadało spektakularnego efektu.

Kolekcje włoskiego domu mody głównie opierają się na na motywach religii, piłki nożnej, a także połączeniu architektury oraz włoskiego stylu życia. Tym razem nie mogło być inaczej! W projektach nie zabrakło charakterystycznego przepychu, bogatych zdobień, ręcznie malowanych motywów kwiatowych, wielowarstwowych tiuli oraz misternych koronek. Wiele modelek występowało w olbrzymich ozdobach na głowie, przypominających królewską koronę.

Akcenty polskie i popkulturowe

We włoskim Palermo były też polskie akcenty w postaci modelek Alicji Tubilewicz, Jay Sekuły oraz Jay Jankowksiej. Pokaz na tle pozostałych wyróżnił się spektakularnym show. Począwszy od scenografii, przez koncert kanadyjskiego piosenkarza Austine’a Mahonane’a, kończąc na przepięknie prezentujących się modelach, którzy przeszli po wybiegu. Zwieńczeniem wydarzenia był pokaz efektownych fajerwerków. Mamma mia! To był przepiękny pokaz w niezwykle inspirujących okolicznościach włoskiej architektury.

An unforgettable moment, a culmination of events in a final celebration. #DGLovesPalermo #lamoreèbellezza

Post udostępniony przez Dolce & Gabbana (@dolcegabbana)

Fot.:Instagram

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.