Kategorie

Zacznij nowy rok od porządków w szafie

Podpowiadamy, jak uporządkować swoją szafę

Nadszedł rok 2017, a wraz z nim jak zwykle noworoczne postanowienia. Jednym z tych popularniejszych jest na pewno przeorganizowanie własnej garderoby. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i poznaj proste triki, jak uporządkować swoją szafę.

Zaprzyjaźnij się z wieszakami

Na początek weź głęboki oddech i nie zniechęcaj się łatwo. Zastanów się, w których ubraniach chodzisz najczęściej i zwróć uwagę na materiały, z jakich są wykonane. Wiadomo, że te najcieńsze będą łatwiej podatne na gniecenie, dlatego znacznie lepiej będzie je powiesić na wieszakach. Uwaga, nie wpadaj jednak w wieszakową pułapkę i staraj się wieszać maximum dwie rzeczy na jednym wieszaku. Najlepiej by było to połączenie koszuli i marynarki lub kardiganu z t-shirtem. W ten sposób nie zapomnisz o ubraniach, które masz pod spodem i znacznie szybciej ubierzesz się rano do pracy. Proste, prawda?

Stwórz zestawy ubrań

To kolejny sprawdzony sposób, by raz na zawsze pożegnać się z porannymi dylematami co na siebie włożyć. Niestety musisz poświęcić na to co najmniej jedno popołudnie. Usiądź więc w wygodnym fotelu, stwórz plan 5 okazji, jakie najczęściej Ci się przytrafiają i musisz być na nie często gotowa, włącz dobrą muzykę i przystąp do działania. Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w aparat, którym uwiecznisz gotowe już zestawy ubrań, przyklej je w wewnętrznej części szafy i ciesz się gotowymi pomysłami na stylizacje na kolejne dni tygodnia.

Ułóż ubrania kolorystycznie

Nie każdy jest zwolennikiem garderoby idealnej, ułożonej według kolorów tęczy, jednak jeśli tylko spróbujesz tego sposobu, gwarantujemy Ci, że nie będziesz chciała z niego zrezygnować. Naukowcy są zgodni, że kolorystyczna segregacja ubrań ułatwia nam znaleźć wybrane rzeczy w gąszczu szafy i znacznie szybciej możemy utworzyć z nich gotowe zestawy. Do tego niezbędne jednak będą wieszaki, więc postaraj się zaopatrzyć w ich odpowiednią ilość. W końcu porządek w domu, to również porządek w głowie. Staraj się więc utrzymywać go również w szafie.

Myśl strategicznie

Myśl strategicznie  i poukładaj swoje ubrania względem pór roku. Najlepiej będzie, jeśli zrobisz segregację ubrań co sezon. Obecnie mamy zimę, wszystkie letnie sukienki i kombinezony spakuj zatem w worki i schowaj na strych. Natomiast wszystkie swetry, koszule, t-shirty i spodnie pogrupuj kolorami (tak jak było to opisane w powyższym akapicie), a następnie ułóż na półkach. Rzeczy, w których chodzisz najczęściej staraj się dać na wierzch, a najwyższą półkę w szafie zarezerwuj ubraniom przeznaczonym na te wyjątkowe okazje.

Przekaż resztę potrzebującym

Podczas segregacji ubrań na pewno znajdziesz mnóstwo starych rzeczy, o których albo dawno zapomniałaś, albo wyszły już z mody i niekoniecznie chcesz je nosić. Nie pozbywaj się ich od razu. Włóż do osobnego worka i oddaj potrzebującym. Możesz również znaleźć specjalne aukcje charytatywne, na które użytkownicy przeznaczają swoje niepotrzebne rzeczy na różne społeczne akcje. Dobro powraca, warto więc myśleć o nim nawet podczas zwykłych, domowych porządków. Niby ubrań kobiecie nigdy za wiele, czasami warto jednak pomyśleć również o innych. Poza tym przyznaj szczerze, naprawdę będziesz jeszcze nosić tę futrzaną kamizelkę?

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)