Kategorie

Nowy trend, czyli pojedynczy kolczyk do ucha

Pojedynczy kolczyk do ucha na nowo pojawił się na wybiegach i modnych ulicach. Jeśli szukasz nowości w sposobie noszenia biżuterii i chcesz odmienić swój wizerunek, ten trend jest właśnie dla Ciebie!

Dla dziewczyn, które zgubiły kolczyk z pary swojej biżuterii i zastanawiają się, co zrobić z tym problemem, mamy rozwiązanie: teraz możecie nosić tylko jeden kolczyk, co nie będzie żadną modową wpadką.

Pojedyncze kolczyki na wybiegach

Pojedynczy kolczyk, noszony tylko w jednym uchu nie jest niczym nowym — taki zabieg stosowały już trendsetterki w latach 90. Teraz trend ten powraca ze zdwojoną siłą i wszystko wskazuje, że będzie dominował w sezonie letnim i jesiennym. Na pokazach mogłyśmy go zaobserwować u wielu projektantów. Michael Kors lansuje kwiatowe motywy, długie, ciężkie i bogato zdobione kolczyki pojawiają się w kolekcjach J.W Anderson czy Tibi, z kolei Versace i Stella Jean pokazują długie trójkątne ozdoby przypominające chwosty. Jedno jest pewne: bogactwo wzorów, kształtów i możliwości przypadnie do gustu każdej podążającej za modowymi nowinkami dziewczynie.

Jak nosić pojedynczy kolczyk do ucha?

Noszenie pojedynczego kolczyka wymaga przede wszystkim pewności siebie, gdyż ten nietypowy sposób przykuje na Tobie uwagę innych. Tym bardziej, że wybierając tylko jeden kolczyk, powinien on być widoczny i wyrazisty. Na co dzień warto nosić minimalistyczne ozdoby, które nie będą obciążały ucha. Sprawdzą się dłuższe i wąskie kolczyki oraz ascetyczne srebrne lub złote ozdoby pozbawione dodatków cyrkonii czy innych kamieni szlachetnych. Na wieczór możesz zaszaleć! Masywny pojedynczy kolczyk oparty na skomplikowanej strukturze łańcuszków, metalowych kwiatów i innych elementów będzie strzałem w dziesiątkę. W takiej biżuterii na pewno nie pozostaniesz niezauważona, zwłaszcza, jeśli zestawisz ją ze stylowa dopasowaną sukienką czy topem. Bogaty pojedynczy kolczyk nie potrzebuje już towarzystwa innych dodatków, więc w swojej stylizacji możesz ograniczyć ilość bransoletek czy naszyjników.

Jak ułożyć włosy nosząc pojedynczy kolczyk?

W przypadku pojedynczego kolczyka do ucha odpowiednia fryzura ma znaczenie, jednak nie musisz martwić się skomplikowanym uczesaniem. Przede wszystkim zadbaj o to, aby Twoja biżuteria była widoczna. Kiedy rozpuszczasz włosy, załóż je za uszy albo przegarnij na drugą stronę, dzięki czemu wyeksponujesz swój kolczyk. Pojedynczym ozdobom sprzyjają też upięcia i koki, choć w tym przypadku musisz pogodzić się z asymetrią i ocenić, czy pasuje ona do Twojej urody i całej  stylizacji.

Podoba Wam się taki trend? Koniecznie podzielcie się z nami swoją opinią!

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.