Kategorie

  • Allani
  • /
  • Eventy
  • /
  • Polka na podium Miss Świata na Wózku 2017!
Wybory Miss Wheelchair World 2017

Polka na podium Miss Świata na Wózku 2017!

W ubiegły weekend do Warszawy przybyły najatrakcyjniejsze kobiety z całego świata, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Wszystko po to, żeby powalczyć o koronę najpiękniejszej! Zobacz relację z tego wyjątkowego wydarzenia.

Gala Wyborów Miss Wheelchair World 2017

Piękno nie zna granic, czego byliśmy świadkiem w ubiegłą sobotę na Arenie Ursynow w Warszawie! W stolicy przywitaliśmy 24 niezwykle piękne kobiety – obywatelki różnych narodowości, które na scenie udowodniły, że niepełnosprawność nie wyklucza atrakcyjności, kobiecości oraz fizycznego piękna. Dziewczyny na wózkach poruszały się z niezwykłą gracją, łamiąc wszelkie stereotypy, z przeświadczeniem, że wózek inwalidzki jest ograniczeniem nie do pokonania. Jak prezentowały się adeptki do Miss oraz kto spełnił swoje marzenia i zdobył koronę najpiękniejszej. Zobacz!

Trzy najpiękniejsze!

Zaszczytny tytuł Miss Wheelchair World 2017 otrzymała 23-letnia studentka psychologi, pochodząca z Białorusi – Aleksandra Chichikova, która zauroczyła jury swoim wdziękiem! Tytuł I vice Miss przypadł obywatelce RPA Lebohang Monyatsi, która swój udział w wyborach traktowała jako manifest dla niepełnosprawnych kobiet z jej kraju, doświadczających dyskryminacji i umniejszania ich wartości. Jej wyróżnienie ma dodać pewności kobietą na całym świecie i przekonać o ich pięknie zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

„Bardzo się cieszę, bo to może zmienić bardzo wiele rzeczy. Szczególnie w moim kraju, gdzie osoby niepełnosprawne są dyskryminowane, nie traktuje się nas poważnie. Teraz wracam do domu i liczę, że spojrzy się na nas inaczej”. – mówiła I Vicemiss Wheelchair World.

Co cieszy nas najbardziej, na podium znalazła się również nasza reprezentantka Adrianna Zawadzińska – została ona II Vice Miss Świata! Oprócz głównego tytułu, piękna Polka może pochwalić się również szarfami Miss Charm 2017 oraz Miss Foto 2017.  Zobacz, jak pięknie prezentowały się zwyciężczynie konkursu:

Fot.: EastNews

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.