Kategorie

Damski garnitur

Power dressing – czy znasz już ten trend?

Power dressing już od jakiegoś czasu opanował stolice mody i wygląda na to, że zostanie z nami na dobre. A co tak naprawdę oznacza? To nic innego, jak styl kobiet sukcesu. Pewnych siebie, znających swoją wartość  i spełnionych zawodowo. Chcesz poznać go bliżej?

Power dressing, czyli styl kobiet sukcesu

Etymologia pojęcia sięga przełomu lat 70./80. i popularnego wtedy zjawiska emancypacji kobiet. Wtedy właśnie kobiety w ramach manifestu swojej siły, niezależności oraz profesjonalizmu (cech jak dotąd przypisywanych głównie mężczyznom) postanowiły wyjść na ulicę w garniturach. Upodabnianie się swoim wyglądem fizycznym do mężczyzn wydawało się wtedy jedyną drogą, by osiągnąć zawodowy sukces. Jednak trend na męskie ubrania okazał się niezwykle praktyczną i wygodną modą, która na stałe wpisała się w kobiecą garderobę.

Garnitury do pracy:

Chęć robienia kariery zawodowej przez kobiety postanowili również wykorzystać projektanci mody. W 1975 roku Giorgio Armani zaczyna szyć kobiece garnitury, które stały się nowym przedmiotem pożądania przez korporacyjne panie zamożnej socjety. Męskie ubrania zaczynają być coraz bardziej lubiane przez kobiety, a wśród nich rośnie na sile przekonanie, że to one w głównej mierze przyczyniają się do zawodowego sukcesu. Marynarka w męskim stylu i spodnie prasowane w kant uważane wtedy były jako jedne z ważniejszych elementów, które pomogą poprawić pozycję w firmie oraz awansować. Odtąd w kobiecej garderobie nie mogło zabraknąć: dobrze odszytego garnituru, marynarki z podwyższanymi ramionami, ołówkowej spódnicy, białej koszuli (najlepiej w duecie z krawatem) oraz eleganckich spodni.

Kombinezony damskie:

Dzisiaj power dressing znów przybiera na sile. Jesień sprzyja noszeniu luźnych marynarek (najlepiej w modną w tym sezonie kratę), za dużych spodni oraz męskich akcesoriów w postaci skórzanych pantofli. Fashionistki interpretują je na wiele sposobów i klasyczne garniturowe spodnie zamieniają na kuloty, kamizelki traktują w formie sukienek mini i coraz częściej decydują się na mocne, wyraziste kolory. Jak Ci się podoba współczesne wydanie power dressingu? My jesteśmy na tak!

Marynarki damskie:

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)