Kategorie

Georgia May Jagger to jedna z najsławniejszych top modelek

Poznaj modelki z diastemą – jak z wady uczyniły zaletę

Choć przerwę między jedynkami powszechnie przyjęło się uważać za szpecącą wadę, one uczyniły z niej atut. Poznajcie modelki, które z dumą prezentują swoją diastemę i udowadniają, że nawet największy kompleks można zamienić w zaletę.

Oryginalna uroda

Wiadomo nie od dziś, że w branży modowej wszelkie znaki rozpoznawcze w urodzie modelek są niezwykle pożądane. Wśród miliona dziewczyn to właśnie dzięki znamionom, defektom, czy teoretycznym wadom modą wyróżnić się na tle innych. Już w latach 60. Lauren Hutton udowodniła całemu światu, że piękno nie zawsze musi być określone, a diastema to jej znak rozpoznawczy, za sprawą którego stała się światowej sławy modelką. Wygląda na to, że moda, choć pozornie powinna kreować wszystko co piękne, postanowiła pokazać, że to przede wszystkim oryginalność ma znaczenie. I tak od pewnego czasu obserwować możemy trendy na androgyniczną urodę, czy modelki lansujące pełniejsze kształty. My postanowiliśmy zaprezentować Wam nasze cztery ulubione nazwiska w świecie modelingu, które dzięki swojej niebanalnej urodzie zaszły bardzo daleko.

Georgia May Jagger

Tej pani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Georgia May Jagger, córka Micka Jaggera i Jerry Hall, to najsławniejsza top modelka z przerwą między zębami. Pomimo dość kontrowersyjnej urody, uchodzi za prawdziwą seksbombę, mówi się nawet, że uzyskała tytuł współczesnej Brigitte Bardott. Nic dziwnego, ta dziewczyna modeling ma we krwi. Jej mama to przecież słynna modelka lat 80. Patrząc na jej zdjęcia nie mamy wątpliwości, że z pewnością zasłużyła na miano jednej z najpiękniejszych kobiet.

Georgia May Jagger w kampanii Rimmel London

Georgia May Jagger w kampanii Rimmel London

Monika Jac Jagaciak

To jedna z czołowych polskich modelek, która szturmem podbija światowe wybiegi. Jej kariera nabrała rozpędu odkąd w 2007 roku została twarzą domu mody Hermes. Od kilku sezonów możemy obserwować ją również w kampaniach Victoria’s Secret. Jako jedyna szesnastolatka zrobiła kampanię kosmetyczną Chanel, a także jako jedna z najmłodszych trafiła do grona prawdziwych top modelek. Jac ma bardzo delikatną urodę, która świetnie wpisuje się w estetykę wielu projektantów mody. Jednak diastema dodaje jej zadziorności i pazura, który często wykorzystywany jest podczas kampanii kosmetycznych. To właśnie dzięki szparce między jedynkami trudno Monikę zaklasyfikować do jednego kanonu piękna, dlatego może pozwolić sobie na pracę przy projektach zarówno komercyjnych, jak i tych bardziej awangardowych.

Lindsey Wixson

Brytyjska modelka, która całkowicie zachwyciła dom mody Miu Miu, od tamtej pory stała się jego oficjalną muzą. W wywiadach często przyznaje, że przez wiele lat wstydziła się swojej wady zgryzu i rzadko uśmiechała się na zdjęciach. Oryginalny wygląd zazwyczaj był dla niej przyczyną szkolnych problemów i kąśliwych uwag koleżanek, dlatego nigdy nie przyszło jej do głowy, że kiedyś za jego sprawą stanie się gwiazdą w świecie mody. Dziś stara się przekonywać każdą dziewczynę, że to głównie my jesteśmy sprawcami tego, jak postrzegają nas inni. Wystarczy uwierzyć w siebie i pokazać innym, że piękno nie zawsze musi być oczywiste.

Abbey Lee Kershaw

Abbey nie kryje, że to głównie dzięki diastemie zrobiła karierę w modelingu. Bardzo szybko stała się ulubienicą wielu projektantów, zdobywając tym samym wysokie miejsce w rankingu najbardziej wpływowych modelek. Zawsze z dumą prezentuje swój uśmiech, a jej niebanalne rysy twarzy stały się inspiracją dla mnóstwa kobiet. Cóż, z biegiem lat można zaobserwować, że moda na oryginalność w wyglądzie wzrasta, a wady, które przyjęło się uważać za szpecące, dziś dodają nam uroku. Niech bohaterki dzisiejszego artykułu zainspirują Was do pozytywnego myślenia i większej ilości wiary w siebie!

Fot.: IMaxTree, East News

 

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)