Kategorie

  • Allani
  • /
  • Męski styl
  • /
  • Poznaj styl przedsiębiorców, którzy odmienili oblicze social media!

Poznaj styl przedsiębiorców, którzy odmienili oblicze social media!

Facebook, Snapchat, Twitter – korzystasz z tych serwisów codziennie, a czy wiesz, jak wyglądają ich twórcy? Spojrzeliśmy na nich od strony stylu! Dowiedz się, co noszą założyciele największych społecznych imperiów! 

Mark Zuckerberg – Facebook

Czeka Cię ważne spotkanie biznesowe – co zakładasz? Większość z Was zdecydowałaby się na elegancki garnitur, który jest właściwym i najbardziej odpowiednim wyborem. Jednak zasada ta w żaden sposób nie tyczy się twórcy największego kanału społecznościowego na świecie, czyli Facebooka. Mark Zuckerberg, mimo milionowych sum na swoim koncie, zawsze decyduje się na ten sam zestaw ubrań: szary T-shirt, ciemna bluza i jeansy. Dlaczego? Według Marka ubrania są tak prozaiczną i mało istotną sprawą, że szkoda marnować na nie czasu i energii, którą lepiej wykorzystać na bardziej produktywną czynność. Bardzo ważne jest również oczyszczenie swojej przestrzeni ze zbędnych dystraktorów, które mogą go rozproszyć i wpłynąć negatywnie na jego decyzje. Prosta forma, stonowane kolory i codzienna rutyna, wydaje się być najszybszym i najlepszym wyborem.

Oczywiście w sytuacjach formalnych, które nie są związane z pracą Marka, biznesmen decyduje się na bardziej eleganckie zestawy. Do spotkań, na które twórca Facebooka założył garnitur, zaliczają się np. spotkania z papieżem lub prezydentem Barackiem Obamą.

Evan Spiegel – Snapchat

Snapchat, czyli aplikacja która od 2011 roku lawinowo przyciąga rzeszę fanów, zachwyconych możliwością przesyłania krótkich zdjęć i filmów, znikających zaraz po obejrzeniu. Ten prosty, ale jakże innowacyjny pomysł przyniósł CEO Snapchata milionowe przychody i niesamowity rozgłos. Evanowi Spiegelowi nigdy nie brakowało pieniędzy, gdyż wychował się w zamożnej rodzinie. Po sukcesie aplikacji stał się jednak jednym z najbardziej wpływowych i majętnych ludzi na świecie. Godny uwagi jest również jego styl, który w porównaniu do stylów innych osób z Doliny Krzemowej, zdecydowanie się wyróżnia. Evan przepada za casualowymi zestawami w stonowanych barwach, które dopełnia kontrastowymi sneakersami. Jesteśmy przekonani, że duży wpływ na garderobę Evana ma jego dziewczyna, modelka Miranda Kerr, która od czasu do czasu namawia go na włożenie eleganckiego garnituru.

Jack Dorsey – Twitter

Mimo że założycieli Twittera było czterech, większość z nas kojarzy właśnie Jacka Dorseya. To za sprawą jego decyzji możemy korzystać z serwisu, umożliwiającego umieszczanie krótkich wiadomości na swoim profilu. Portal ten zrewolucjonizował postrzeganie komunikacji w social mediach, stając się jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych przez osoby publiczne. Wraz z popularnością Twittera, zwiększały się również sumy na koncie Jacka Dorseya, które obecnie szacowane są na 1,6 miliarda $. Jack nie szczędzi pieniędzy na ubrania, dlatego kupuje rzeczy wykonane tylko z najwyższej jakości materiałów. CEO Twittera zazwyczaj możemy spotkać w czarnych T-shirtach, jeansach oraz skórzanej kurtce, której wartość przekracza 2 tys. $.

Zobacz więcej z kategorii: Męski Styl 

Fot: EastNews, GettyImages

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.