Kategorie

męskie weselne stylizacje

Poznaj weselne modowe grzechy mężczyzn

Nie każdy gość weselny zachwyca swoją stylizacją. Wiele osób zalicza modowe wpadki, ponieważ nie trzyma się zasad dress code. Poznaj najpopularniejsze weselne grzeszki facetów!

Mogłoby się wydawać, że w męskim looku weselnym nie ma nic trudnego. Wystarczy wybrać elegancki garnitur, koszulę oraz szykowne buty. Tak, to prawda, ale najważniejsze są detale! Mogą one uratować lub kompletnie zepsuć nasz set. Jakie modowe grzechy popełniają faceci przy tworzeniu weselnego zestawu? Zobacz naszą listę!

Koszula z krótkim rękawem

Na polskich weselach bardzo często możemy zobaczyć mężczyzn w koszuli z krótkim rękawem. Pojawia się ona głównie w outfitach starszych osób. Ten model absolutnie nie pasuje do oficjalnych stylizacji! Nie wygląda dobrze, ani z garniturem, ani tym bardziej z krawatem. Zdecydowanie korzystniej będą się prezentować nonszalancko podwinięte rękawy tradycyjnej koszuli.

Polecamy modele z długim rękawem:

Podkoszulek na widoku

Nie ma nic złego w tym, że pod koszulę z kołnierzykiem założymy białą podkoszulkę lub T-shirt. Trzeba jednak zawsze pamiętać, że ten element nie może być widoczny! Unikajmy rozpinana guzików koszuli oraz zdejmowania krawata, a zapobiegniemy modowej wpadce. Uważajmy aby kolor albo szwy T-shirtu nie przebijały spod koszuli!

Zły rozmiar garnituru

Bardzo trudno jest dobrać męski garnitur. Czasami nasza sylwetka ma duże dysproporcje między górną i dolną częścią ciała, dlatego warto kupić osobno marynarkę i spodnie. Dzięki temu łatwiej znaleźć idealnie pasujący komplet. Ewentualnie można skorzystać z pomocy krawca, np. skrócić nogawki czy rękawy. Za duży, jak i za mały garnitur nie wygląda dobrze!

Wystające metki

Nie każdy wie, że po zakupie nowego garnituru trzeba usunąć zewnętrzne metki z rękawa. Pojawiają się zarówno przy markowych modelach, jak i tych z sieciówek. Bardzo łatwo się ich pozbyć – zazwyczaj są delikatnie przyszyte tylko jedną nitką. Pamiętaj – odklej również naklejki z podeszwy nowo zakupionych butów! Niestety, w pośpiechu często o tym zapominamy. Te małe detale zepsują nawet najbardziej udany look!

[poll id=”121″]
Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.