Kategorie

Prasowanie ubrań parą pomaga dłużej zachować ich świeżość

Prasowanie ubrań parą – czy to naprawdę działa?

Delikatne i łatwo mnące się tkaniny stanowią prawdziwe wyzwanie dla Twojego żelazka? Coraz więcej z nas decyduje się na prasowanie ubrań parą. Czy jednak jest to najlepsza metoda na poradzenie sobie z kłopotliwymi materiałami?

Prasowacz parowy ze stojakiem

Ten model to z pewnością bardzo wygodna opcja. Podczas prasowania możecie powiesić swoje ubranie i wygładzić każdy zakamarek materiału. Właśnie tego typu prasowacze używa się do sesji zdjęciowych, gdy potrzebne jest przywrócenie ubraniom świeżości. Jak używać takiego urządzenia? W każdym porządnym zestawie powinnaś znaleźć dodatkową rękawicę. Dzięki niej nie poparzysz sobie ręki parą, kiedy będziesz podtrzymywać ubranie. Niewątpliwie dużą zaletą takiego prasowacza jest fakt, że gorąca para, którą wydziela, pomaga zwalczyć bakterie i nieprzyjemne zapachy. Właśnie z tego powodu sprawdza się świetnie podczas liftingu okryć wierzchnich oraz trudno piorących się materiałów, np. skaju. Niestety, wiele z nas zapomina, że prasowacz parowy nie zastąpi nam żelazka. Owszem, sprawdzi się do „trudnych” ubrań, typu swetry, płaszcze, kurtki, jednak przy standardowych materiałach warto użyć tradycyjnej metody prasowania. Zaletą prasowacza na pewno jest fakt, że za pomocą stojaka rzecz wygładza się przestrzennie, nie płasko (jak to w przypadku deski do prasowania). Dlatego zabieg jest po prostu o wiele przyjemniejszy, a my tak chętnie po niego sięgamy.

Mini prasowacz parowy

Równie popularny swego czasu stał się podróżny mini prasowacz. Dzięki poręcznej formie (przypomina większy model suszarki) możemy zabrać go gdziekolwiek chcemy. Wiele osób narzeka jednak na jego wykonanie. Większość tego typu modeli traktowana jest przez producentów bardzo ,,po macoszemu”. Dużo użytkowniczek ubolewa, że z ich prasowacza para wydziela się tylko za pomocą naciśnięcia specjalnego guziczka, w dodatku w towarzystwie wody. Poza tym efekty prasowania pozostawiają wiele do życzenia. Firmy specjalizujące się w prasowaczach parowych przekonują nas jednak, że to doskonała alternatywa dla podróżników. Cóż, może warto nie przejmować się opiniami innych i wypróbować? A jakie są Wasze doświadczenia? Posiadacie przenośną wersję prasowacza parowego?

 

Żelazko z funkcją pary

A jeśli jesteś wierna klasycznym i sprawdzonym metodom, pozostań po prostu przy tradycyjnym żelazku. Obecnie na rynku mamy dostępne modele, które w niczym nie ustępują mini prasowaczom parowym. Dodatkowe funkcje prasowania parą sprawiają, że zwykłe żelazka możemy używać na coraz więcej sposobów. To również dobre rozwiązanie dla pragmatyczek, ceniących sobie wielofunkcyjne przedmioty. Poza tym, tak jak zostało wspomniane wcześniej, nawet najlepsze urządzenie z funkcją pary, nie zastąpi nam w pełni tradycyjnego żelazka. Chyba się z nami zgodzicie, prawda?

Fot.: Shutterstock, Instagram

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)