Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Przetłuszczające się włosy – jak sobie z nimi radzić?
przetłuszczające się włosy domowe sposoby

Przetłuszczające się włosy – jak sobie z nimi radzić?

Twoje włosy już po paru godzinach tracą swoją świeżość i stają się tłuste oraz pozbawione objętości? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych porad, które pomogą Ci się uporać z tym uciążliwym problemem.

Doskonale wiemy, jak trudna jest walka z przetłuszczającą się skórą głowy. Mimo wielu starań i szczególnej dbałości o swoje kosmyki, często przegrywamy to starcie. Nasze włosy już po kilkunastu godzinach wymagają ponownego umycia, a pieczołowicie układana fryzura powtórnej stylizacji. Na niektóre przyczyny, takie jak ilość i wielkość naszych gruczołów łojowych lub zachodzące w naszym organizmie zmiany hormonalne nie możemy wpłynąć. Natomiast możemy zmienić przyzwyczajenia i zadbać o wiedzę dotyczącą prawidłowego stosowania kosmetyków, dedykowanych naszym problemom. Skorzystaj z naszych wskazówek!

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Ciągle słyszysz uwagi, że Twoje włosy przetłuszczają się tak szybko, ponieważ zbyt często je myjesz? Oczywiście, próby odwlekania ponownego mycia włosów mogą przynieść korzystne rezultaty, jednak tylko w przypadku, gdy będziesz robiła to systematycznie i przez dłuższy okres czasu. Wiemy jednak jak bardzo jest to uciążliwe, w końcu żadna z nas nie lubi chodzić z nieświeżymi włosami. Dlatego lepiej praktycznie podejść do tematu i myć włosy wtedy, gdy tego potrzebują, jednak odpowiednimi kosmetykami.

Musimy również pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach:

– Przetłuszczające się włosy nie lubią ciepłej wody. Wysoka temperatura powoduje rozszerzanie się gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do szybszego wydzielania się łoju. Dlatego myjąc włosy spłukuj je letnią lub zimną wodą. Zasada ta tyczy się również suszenia – unikaj gorącego strumienia powietrza!

Ogranicz stosowanie kosmetyków do stylizacji, ponieważ ich ciężką formułą możesz dodatkowo obciążyć włosy. Jeśli zależy Ci na przedłużeniu trwałości fryzury to zadbaj, żeby kosmetyki, które stosujesz, były przeznaczone do włosów cienkich lub pozbawionych objętości.

– Powinnaś również unikać stosowania prostownicy. Lepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest prostowanie włosów przy pomocy okrągłych szczotek, które dodatkowo uniosą Twoje kosmyki u nasady.

Jakie kosmetyki stosować?

Przetłuszczające się włosy wymagają bardzo delikatnych i łagodnych kosmetyków do pielęgnacji. Co to oznacza? Wybieraj szampony pozbawione SLS oraz SLES, czyli najczęściej występujących w drogeryjnych produktach substancji myjących, które odpowiedzialne są za obfite pienienie. Zaufaj również produktom przeznaczonym do Twojego rodzaju włosów, będą one najczęściej wykonane z szałwii, pokrzywy lub skrzypu. Ewentualnie możesz również posiłkować się bardzo delikatnymi produktami przeznaczonymi dla dzieci, one również będą miały korzystny wpływ na Twoje włosy.

Przetłuszczające się włosy – domowe sposoby

Oprócz tradycyjnych kosmetyków możesz również posiłkować się preparatami, które wykonasz sama w domu z łatwo dostępnych produktów. Swoją walkę z przetłaczającymi się włosami rozpocznij od skutecznej broni, jaką jest kwaśna płukanka wykonana z wody (ok 250 ml), soku z jednej cytryny oraz dwóch łyżek octu. Po umyciu polej nią skórę głowy i pozostaw na kilka minut. Płukankę spłucz letnią wodą. Będziesz zaskoczona, jak skuteczna jest ta mieszanka! Możesz również zastosować surowe białko kurze, które po ubiciu pozostawiasz na skórze głowy na 20 minut. Białka ograniczają nadmierne wydzielanie sebum z gruczołów łojowych, a dodatkowo kosztują tylko kilka złotych! Tanie, ale skuteczne!

Znasz inne sposoby radzenia sobie z problemem przetłuszczających się włosów?

Napisz nam o tym w komentarzu!

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.