Kategorie

nawyki

Przewodnik dla leniwych: jak zebrać się do pracy w 30 min

Codziennie planujesz wstać wcześniej, żeby nie musieć biec do pracy na złamanie karku, łapiąc po drodze drożdżówkę z pobliskiej piekarni? Sprawne wyjście z domu zwłaszcza w poniedziałki może być ciężkie. Zobacz jak możesz to zmienić!

Co zrobić, aby budzik nie był Twoim wrogiem?

nawyki

 

Tak na prawdę szykowanie się do wyjścia z domu zaczyna się już dzień wcześniej, kiedy nastawiasz swój budzik. Żeby uniknąć włączania co 10 min trybu uśpij i kilkuminutowych drzemek, które powodują, że w efekcie jesteś jeszcze bardziej zmęczona w ciągu dnia, ustaw budzik na najpóźniejszą godzinę, która nie pozwoli Ci na dalsze podsypianie. Gwarantujemy, że ze świadomością, iż nie zostały Ci już dodatkowe minuty na wylegiwanie, wstaniesz od razu!

Nawyki – kluczowy element wstawania

 

nawyki

 

Bardzo ważna przy wstawaniu jest rutyna. Twoje poranki powinny wypełnić się nawykami, które pozwolą Ci na robienie wielu czynności automatycznie. Dzięki temu na pewno ze wszystkim zdążysz i niczego nie zapomnisz. Narzuć sobie konkretny tryb, ustal kolejność czynności, ich czas i trzymaj się schematu. Wystarczy kilka dni, a Twój organizm przystosuje się do nowych zasad. Jeśli szukasz oszczędności czasu np. przy robieniu śniadania, zamiast kanapek rób sobie pożywne koktajle. W blenderze zmiksujesz wszystko w 2 minuty!

Zobacz jak skrócić czas ubierania się, to proste! >>> KLIK

Przygotowanie stylizacji

stylizacja

 

Niektórym przygotowanie stylizacji do pracy zajmuje nawet 15 min! To aż połowa czasu, który potrzebujesz na wyjście z domu od momentu wstania z łóżka. Nie warto go marnować. Skompletuj stylizację dzień wcześniej, a będziesz pewna, że nie wyjdziesz z domu ubrana w kompletnie niespójny i chaotyczny outfit. Zaoszczędzony czas pozwoli Ci rano w spokoju wykonać makijaż, na który poświęcamy większość czasu. Sprawdzaj regularnie pogodę na następny dzień, to także bardzo pomoże Ci w wyborze odpowiednich ubrań.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Z KATEGORII: REDAKCJA POLECA

Fot.: Imaxtree, Eastnews

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!