Kategorie

Dziura w rajstopach to problem każdej kobiety

Rajstopy bez dziur? Poznaj 3 sprawdzone triki!

Rajstopy bez dziur? Wiele z nas myśli pewnie, że to niemożliwe, bo zaciągnięcia zdarzają nam się zawsze. Możemy Cię jednak zaskoczyć, bo znamy sposoby, by zwiększyć wytrzymałość rajstop. Zaintrygowana?

Rajstopy bez dziur – jak zwiększyć ich wytrzymałość?

Rajstopy mają to do siebie, że choć potrafią pięknie wyglądać, często przyprawiają nas o zawrót głowy. Mamy przed sobą ważne wyjście, dlatego specjalnie na tę okazję postanowiłyśmy zainwestować w drogi model, który w ostatniej chwili sprawił nam niespodziankę w postaci dużej dziury, w dodatku w widocznym miejscu. Nie ma czasu się już przebrać, dlatego ostatecznie decydujemy się na zdjęcie rajstop i pokazanie gołych nóg. Jednak czasami może to uchodzić za modowe faux pas. Na pewno każda z nas przechodziła podobny koszmar, prawda? Niestety podobnych wypadków nie da się całkowicie uniknąć, można je jednak w znacznym stopniu ograniczyć. Zapewne jesteś ciekawa, o czym mowa? O dwóch sprawdzonych sposobach, w które nie musisz zbytnio inwestować….

Z wykorzystaniem zamrażalki i wody….

To stary i sprawdzony sposób, z którego korzystały jeszcze nasze babcie. Ich sukienki midi musiały prezentować się perfekcyjnie, a w towarzystwie idealnie gładkich rajstop tworzyły zgraną, elegancką całość. Wybór w sklepach był wtedy jednak ograniczony, dlatego jedna para dobrze zachowanych rajstop była wtedy prawdziwym skarbem. Co zatem robiły babcie, by rajstopy posłużyły im na dłużej? Wkładały je do zamrażarki! Bardziej „konserwującym” sposobem jest również uprzednie zamoczenie ich w wodzie. Wtedy musisz jednak liczyć się z ich suszeniem. Zmrożony materiał wzmocni swoje włókna  i sprawi, że będzie bardziej odporny na wszelkiego rodzaju zadrapania czy zaciągnięcia.

Z wykorzystaniem lakieru do włosów…

Innym, mniej inwazyjnym sposobem jest wykorzystanie lakieru do stylizacji włosów. Spryskanie nim świeżo kupionej pary również pozwoli „zakonserwować” rajstopy i uchronić przed przyszłymi dziurami. Pamiętaj jednak, by zrobić to przed ich założeniem. Inaczej użycie produktu może sprawić, że materiał ulegnie sklejeniu i cały zabieg będzie bezcelowy, a rajstopy ostatecznie będą musiały wylądować w koszu.

Szybkie SOS

A jeśli jest już za późno i na Twoich nogach zawitała mała, lecz nieduża dziurka… potraktuj ją bezbarwnym lakierem do paznokci. Sprawi, że oczko nie pójdzie dalej, a Ty jeszcze przez chwilę będziesz mogła cieszyć się swoją parą rajstop. Oby nikt nie zauważył!

Fot.: Shutterstock

 

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)