Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Regeneracja włosów po wakacjach – sprawdź, jak przywrócić im świetność
Regeneracja włosów po wakacjach powinna zacząć się od szczotkowania

Regeneracja włosów po wakacjach – sprawdź, jak przywrócić im świetność

Regeneracja włosów po wakacjach to jedna z tych rzeczy, o które powinnaś szczególnie zadbać po urlopie. Intensywny kontakt ze słońcem i morską wodą, może skutecznie je osłabić, co w przyszłości sprawi, że mogą zacząć wypadać. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby, jak w prosty i szybki sposób przywrócić swoim włosom  blask.

Intensywna regeneracja włosów po wakacjach

Najprostszym sposobem na szybką regenerację włosów po wakacjach jest użycie odżywki lub maski nawilżającej. Te, które w swoim składzie zawierają peptydy biomimetyczne sprawią, że Twój włos zostanie kompleksowo odbudowany. Jeśli chcesz spotęgować efekt, nałóż odżywkę na co najmniej 30 minut i owiń włosy folią spożywczą. Następnie spłucz letnią wodą, fundując sobie dodatkowo masaż głowy. Pamiętaj, że kosmetyk musi być dokładnie spłukany. W innym wypadku włosy zostaną obciążone produktem i szybko będą się przetłuszczać.

Regularne szczotkowanie

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale regularne szczotkowanie włosów jest niezwykle kluczowe w ich pielęgnacji. Większość fryzjerów zaleca ich szczotkowanie nawet przed każdym myciem. Dobrze rozczesane pasma sprawią, że szampon łatwiej wniknie w łuskę włosa, szybciej wyschnie i nie będzie plątał się przy suszeniu. Szczotkowanie wspomaga wydzielanie przez nasze gruczoły łojowe sebum, które stanowi naturalną ochronę włosa przed drobnoustrojami i zapobiega łamaniu się kosmyków.

Ogranicz użycie prostownicy i lokówki

Po urlopie włosy szczególnie osłabione są przez promienie UV oraz słoną wodę, która wysusza ich powłokę i sprawia, że mają tendencje do łamania się oraz kołtunienia. Wiedząc o tym, pamiętaj by ograniczyć użycie prostownicy lub lokówki do absolutnego minimum. Postaraj się o taki pielęgnacyjny detoks przynajmniej na miesiąc. Z pewnością zobaczysz różnice, a Twoje włosy Ci za to podziękują.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)