Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Nadchodzą zmiany – Riccardo Tisci odchodzi z Givenchy!
Riccardo Tisci odchodzi z Givenchy

Nadchodzą zmiany – Riccardo Tisci odchodzi z Givenchy!

To już pewne! Po 12 latach dyrektor kreatywny francuskiego domu mody zamyka ważny rozdział w historii branży fashion! 20 stycznia obejrzeliśmy w Paryżu jego ostatnią kolekcję dla marki Givenchy. 

Z oficjalnego oświadczenia Bernarda Arnaulta z  grupy LVMH (do której należy marka Givenchy) dowiadujemy się, że plotki o przejściu wybitnego projektanta do Versace okazały się prawdą! Wiemy już też, że nie odbędzie się planowany na 5 marca pokaz ready to wear podczas Paryskiego Tygodnia mody, a kolekcja będzie bezpośrednio przekazana do showroomów i kupców. Jak podaje serwis WWD, powodem decyzji Tisci jest przejście do domu mody Versace, również na stanowisko dyrektora kreatywnego.

Riccardo Tisci – dyrektor kreatywny i wizjoner

Riccardo Tisci stworzył dla Givenchy 93 niezapomniane kolekcje. Odświeżył wizerunek marki i zaskarbił sobie sympatię celebrytów, m.in. Kim Kardashian, Nicki Minaj czy Lady Fag. Jego kolekcje były pełne bestsellerów, a pokazy zawsze pozytywnie zaskakiwały. Estetyki projektanta nie sposób pomylić z żadną inną! To on jest autorem kopiowanych wielokrotnie przez sieciówki bluz z nadrukiem rottweilerów czy fenomenalnych monochromatycznych sukni z linii haute couture. Czy włoski dom mody Versace odniesie dzięki niemu nowe sukcesy? Wszystko na to wskazuje, biorąc pod uwagę kluczowy wkład Riccardo w rozwój marki Givenchy.

Fot. eastnews.pl, Instagram 

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.