Kategorie

Rodzina królewska na publicznych wyjściach decyduje się na styl smart casual

Rodzina królewska – książę William vs. książę Harry

Życie rodziny królewskiej to ciągłe obowiązki i bywanie na uroczystościach. Styl Księcia Williama i Harry’ego śledzi cały świat, dlatego zawsze musi być perfekcyjnie dopracowany. Który z nich ubiera się jednak lepiej?

Za mundurem…

Ważne uroczystości zobowiązują do sztywnego dress code’u. Urodziny Królowej Elżbiety II to jedno z ważniejszych świąt w Wielkiej Brytanii, nie tylko dla rodziny królewskiej, ale również dla samych Brytyjczyków. Tego dnia oczy całego świata zwrócone były na wszystkich członków rodziny królowej, dlatego nie mogło być mowy o żadnej (zwłaszcza modowej) wpadce. Książęta – William i Harry – tego dnia pojawili się w mundurach, a my nie możemy zdecydować się, który z nich prezentował się lepiej. A jakie jest Wasze zdanie? Wybieracie dystyngowaną czerwień w wydaniu księcia Williama czy elegancką czerń Harry’ego?

Rodzina królewska podczas ważnych uroczystości

Życie książąt to ciągłe wyjazdy, publiczne wystąpienia, udział w akcjach charytatywnych i ważnych państwowych uroczystościach. Wtedy zazwyczaj wybierają podobne stroje. Podczas 100. rocznicy bitwy pod Vimy Ridge, Williama i Harry’ego mogliśmy obserwować w granatowych garniturach zestawionych z krawatem. Purpurowo-niebieskie pasy miały nawiązywać do heraldycznych barw herbu. Na ślub siostry księżnej Kate, Pippy Middleton, bracia również postawili na podobne stylizacje, w których główną rolę odgrywał surdut. William zestawił go jednak z bardziej stonowanymi kolorami w postaci błękitnej kamizelki, burgundowego krawata i białej poszetki. Książę Harry zdecydował się na mocniejsze akcenty kolorystyczne: piaskowo-żółtą kamizelkę zestawił z kontrastującym z nią granatowym krawatem. Który książę prezentował się lepiej?

Styl smart casual na publiczne wystąpienia

Żona księcia Williama od lat uchodzi za ikonę stylu, on jednak na ten tytuł musiał długo pracować. Jego styl słynął z mnóstwa niedopracowanych szczegółów, jednym z nich była charakterystyczna długość nogawek, które zazwyczaj były workowate i stanowczo za długie. Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, że nogawki zaczęły odsłaniać jego skórzane pantofle, marynarki również stały się bardziej dopasowane do sylwetki. Do stałych elementów stylizacji dołączyły również blezery w pastelowych kolorach, lniane marynarki J. Crew, eleganckie kurtki oraz swetry marki Jaeger i Reiss. Odpowiedzialna za tę modową przemianę jest Natasha Archer, która od lat pomaga księżnej Kate w doborze garderoby. To właśnie dzięki jej pomocy Kate na stałe już wpisała się w historię mody.

Młodszy brat księcia, Harry, również był na bakier z modą. Jego nieprzemyślane, często niechlujne stylizacje stanowiły obiekt drwin brytyjskich mediów, a Królową Elżbietę przyprawiały o ból głowy. Podobno do dziś próbuje wyperswadować wnukowi, by nie zapuszczał brody, która nie wpisuje się w królewski dress code. Wygląda jednak, że Harry postanowił wziąć przykład ze starszego brata, bo wraz z nim przeszedł modową rewolucję. Coraz chętniej pokazuje się w koszulach typu slim, eleganckich ciemnych spodniach i marynarkach w kolorze navy blue. W takim wydaniu lubimy ich najbardziej!

  • Biała koszula i granatowe spodnie
  • Granatowa góra z szarym dołem
  • Książę Harry w siedzibie organizacji The Mix
  • Książę William w siedzibie organizacji The Mix
  • Książęta William i Harry na obchodach Światowych Dni Zdrowia Psychicznego

W sportowym wydaniu

A kiedy gasną światła, kamery zostają wyłączone, a prasa nie patrzy… rodzina królewska oddaje się zwyczajnym, tradycyjnym rozrywkom, które pomagają im odpocząć od codziennych obowiązków. Jedną z nich jest gra w piłkę nożną. Trzeba przyznać, że w dresowych bluzach, kurtkach wiatrówkach i sportowych spodenkach zarówno Harry, jak i William wyglądają całkiem… zwyczajnie, prawda? 🙂

Fot.: East News, Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)