Kategorie

kolor dla mężczyzn -róż

Mity w modzie: różowy jest niemęski?

Różowy wśród wielu mężczyzn, zwłaszcza tych przywiązanych do tradycji i konserwatywnie postrzegających modę jest kolorem mało męskim, utożsamianym ze wszystkim co kobiece. Udowodnimy, że kolor ten nie ujmuje męskości – wręcz przeciwnie!

Mimo, że w krajach o dość konserwatywnym podejściu do mody, jak na przykład Wielka Brytania, róż został powszechnie zaakceptowany i powszechnie wcielony do kanonów mody męskiej, w Polsce noszenie koloru różowego nadal uważane jest za niemęskie. Dlaczego tak się dzieje?

 

 

Od samego początku w naszej kulturze kolor różowy dedykowany jest płci żeńskiej, męskiej przypisany jest niebieski. Skąd wzięło się to rozróżnienie? Istnieje teoria mówiąca, że ten podział kolorystyczny został zainicjowany przez branżę odzieżową. Przedsiębiorstwa zobaczyły w tym bowiem potencjał sprzedażowy. Jeśli bowiem rodzice mieli dziewczynkę, a następnie chłopca to nie mogli zostawić dla niego śpioszków po córce, ze względu na panującą modę.

 

Jak nosić róż z klasą?

Grzegorz Paliś - autor boga Gmale.pl

Grzegorz Paliś – autor boga Gmale.pl

Czasy w których kolor różowy był przeznaczony tylko kobiet zaczynają już pomału mijać, stajemy się coraz odważniejsi i coraz więcej eksperymentujemy. Dzisiaj róż zobaczyć możemy w stylizacjach największych marek odzieżowych, także tych słynących z konserwatyzmu modowego. Jak i z czym zatem nosić ten, mimo stereotypowych przeciwności, wdzięczny kolor?

Obalamy mity w modzie męskiej! ZOBACZ >>>

Co różowego wybrać?

Najprostszym i najtrafniejszym wyborem będzie różowa koszula z długim rękawem. Nie ma praktycznie szans, aby założyć ją źle, co więcej sprawi ona, że będziesz wyglądał przystojniej. Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię do tego koloru na tyle żebyś kupił różową koszulę, to proponujemy zacząć od dodatków w tym kolorze – poszetka czy krawat na początek będą w sam raz. Różowy sweter to trudniejszy orzech do zgryzienia i na początku polecamy go unikać.

różowy sweter męski

Fashion Week Mediolan 2016

 

Z czym i gdzie nosić róż?

Jeśli chodzi o kolorystykę, to różowy wygląda świetnie z prawie każdym kolorem. Jednak prym w tym duecie wiodą takie kolory jak: biały, khaki czy kremowy – połączenie z tymi barwami zawsze się sprawdza. Koniecznie spróbujcie również różu z niebieskim czy szarym – razem wyglądają obłędnie. Gdzie zatem wybrać się w tego typu kolorystyce? Różowa koszula w upalne lato może być odpowiednikiem białej. Po pierwsze ma ona podobny stopień formalności, po drugie możemy założyć ją z dokładnie tymi samymi rzeczami. Różowy okaże się więc świetnym rozwiązaniem na wiosenne i letnie wesela, wakacyjne spotkania ze znajomymi czy randkę.

 

 

Prawdziwi mężczyźni noszą róż? Nie chodzi tutaj o decydowanie kto jest prawdziwym, a kto mniej prawdziwym mężczyzną. Różowy jest kolorem uniwersalnym, dlatego założyć go może zarówno kobieta jak i mężczyzna, rzecz w tym żeby wiedzieć jak to zrobić. Spróbuj, wystarczy odrobina pewności siebie.

 

Moderacja: Anna Brotoj
Fot.: Kaja Kajetanowicz, Imaxtree

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.