Kategorie

Poszetka to stylowy detal męskiej stylizacji

Siła detali, czyli jak nosić poszetkę!

Dziś poruszymy kwestię często pomijaną – detale, w których wielu dostrzega klucz do własnego stylu. Pomożemy Wam zmierzyć się z tematem poszetek, które odpowiednio dobrane są zwieńczeniem męskiej stylizacji.

Odpowiedz sobie na pytanie, co sprawia że zestaw wydaje się bardziej elegancki? Dlaczego ten sam garnitur potrafi raz wyglądać na luzie, a raz zupełnie formalnie? Oprócz głównych składowych jak marynarka, koszula i spodnie, ogromną rolę odgrywają również dodatki. To dzięki nim najłatwiej jest przesuwać granicę formalności tego co masz na sobie. Jeśli wybierzesz gładki krawat, o stonowanym kolorze oraz prostą poszetkę, uzyskasz równie spokojny zestaw. Jeśli zaś postawisz na wyraźne wzory i kolory dodatków, każdy kolejny odbierze stylizacji nieco formalności.

Less is more

Czasem warto postawić na klasyczne połączenie kolorystyczne, a czasem porwać się na modowy eksperyment. Wystarczy pamiętać, że przy formalnych sytuacjach najlepiej sprawdzi się angielska zasada „less is more”, czyli im prościej, tym lepiej. Ciemne dodatki, na przykład bordowe, dadzą elegancki efekt. Jeśli jednak nie wiążą Cię bardzo ścisłe ramy ubioru, pomyśl o czymś odważniejszym, np. granat połącz z miętą , to letnie, lekkie i świeże połączenie.

 Postaw na kolor

Jak połączyć wszystkie elementy Twojego zestawu? Na początek postaw na prostotę. Klasyczna koordynacja dodatków ma miejsce, gdy wszystkie nawiązują  do siebie kolorystycznie. Jeśli obawiasz się, że przy klasycznym połączeniu wszystkich dodatków, w obrębie jednej barwy, uzyskasz nudny efekt – postaw na mocny kolor! Róż, pomarańcz, czerwień, czy fiolet są na tyle intensywne, że na pewno Twój zestaw nie będzie nudny. Ale uważaj! Dodatkowy kolor czy wzór może spowodować przesyt i bałagan.

Nieco trudniej jest w wypadku, gdy na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystkie dodatki są z innej bajki. Potrzebujesz wtedy klamry, która będzie spinać całość. Doskonale nadaje się do tego poszetka, która może łączyć kilka kolorów/wzorów, nawiązując do różnych części zestawu, np. krawata.  Pamiętaj! Jeśli stanowi on mocny punkt kolorystyczny stylizacji, to poszetka powinna być stonowana.

 Detal zmienia wiele

Poszetki to temat rzeka. Ich ułożenie i kolor mogą się wydawać ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, ale przypominamy – diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego zwróć uwagę na każdy detal! Ułożenie poszetki może być kluczowe dla charakteru stylizacji. Gdy złożymy ją w „odwrócony puff”, czyli rogami do góry, pojawia się wrażenie, że dużo więcej się dzieje w naszym zestawieniu, nabiera on dynamiki. Łatwo uzyskać sytuację odwrotną. Gdy zdecydujemy się na brak dominującego koloru lub ekscentrycznego wzoru, wtedy stylizacja staje się spokojniejsza. Poszetka – taka mała rzecz, a wiele potrafi zmienić! Pamiętaj zatem, by następnym razem umieścić ją w kieszonce marynarki i zawiązać porządnie krawat. Detale mają znaczenie.

 

Michał Frąckiewicz (moderacja Anna Jurczak)

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.