Kategorie

  • Allani
  • /
  • Męski styl
  • /
  • Siwe włosy u mężczyzn – jak sobie z nimi radzić, by wyglądały dobrze?
Jak dbać o siwe włosy u mężczyzn

Siwe włosy u mężczyzn – jak sobie z nimi radzić, by wyglądały dobrze?

Siwe włosy u mężczyzn potrafią być bardzo sexy. Niestety, nie każdy z panów lubi siebie w szpakowatym wydaniu. W tym artykule znajdziesz informacje, jak prawidłowo dbać o swoje włosy, by zawsze wyglądały na piękne i zdrowe. Chcesz pozbyć się siwizny? Na to też znamy sposoby!

Przyczyna siwych włosów

Wiadomo, że proces siwienia zależy od wieku, ale też w dużej mierze od genów, jakie posiadamy. Jeśli Twoi rodzice szybko nabawili się srebrnych pasemek, istnieje duża szansa, że Ty również. Co odpowiada w naszym organizmie za proces siwienia? Po ok. 30. roku życia osłabia się wydzielanie melaniny, która odpowiedzialna jest za produkcję barwnika naszych włosów. Geny genami, ale to, jaki tryb życia prowadzimy, również ma duże znaczenie. Jeśli więc nie uprawiasz sportu, źle się odżywiasz, mało śpisz i narażasz się na duże ilości stresu – możesz być pewien, że siwizna dotknie Cię znacznie szybciej. Nie musisz tego jednak traktować jak mankament. Siwe włosy mogą być bardzo sexy, zwłaszcza, gdy są dobrze zadbane i wypielęgnowane.


Siwe włosy różnią się budową od tych „kolorowych”. Przez to, że pozbawione są pigmentu, często są bardziej suche i mogą zmienić swoją objętość. Jeśli jesteś więc posiadaczem grubych, kręconych i suchych pasemek, powinieneś zdecydować się na intensywne nawilżenie. Dobrze dobrana odżywka jest absolutną podstawą. Oprócz tego, dobrze byś 2-3 razy w miesiącu użył szamponu przeznaczonego tylko i wyłącznie do włosów siwych. Dzięki temu podkreślisz ich naturalny srebrny kolor i unikniesz dziwnych akcentów kolorystycznych (które tak naprawdę będą pozostałością po pigmencie Twoich włosów). Cienkie włosy również potrzebują odpowiedniego nawilżenia, nie zapominaj więc o ich pielęgnacji. Chcesz lekko przyciemnić kolor swojej siwizny? Stosuj niebieskie szampony, które pomogą je nieco przyciemnić. A jeśli nie akceptujesz swoich siwych kosmyków i chciałbyś je ukryć, mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby…

Pielęgnacja siwych włosów krok po kroku

Oprócz szamponów, które systematycznie pozwolą Ci przyciemniać włosy, istnieją sprawdzone domowe sposoby, które pozwolą Ci stopniowo ukryć siwiznę. Z pomocą przyjdzie Ci maseczka z kawy, szałwii lub orzechów włoskich. Po wymoczeniu włosów w wywarze z tych produktów, spłukaj je wodą i nałóż odżywkę. Jeśli powtórzysz ten zabieg kilka razy w miesiącu, siwe włosy będą znacznie ciemniejsze. Możesz również wybrać się do fryzjera na zabieg odsiwiania. Niestety, by efekt był zadowalający, również powinieneś powtórzyć go kilka razy. Myślisz o stałym farbowaniu? W takim razie musisz pamiętać o kilku wskazówkach. Przede wszystkim uważaj na kolor rudy! Nie zapominaj, że siwe włosy pozbawione są pigmentacji, dlatego każdy kolor będzie na nich o wiele bardziej intensywny. Rude włosy mogą wyglądać więc mało naturalne, lub co gorsza, wyjść nawet różowe! Na jakie kolory zatem najlepiej się zdecydować? Blondy i brązy będą najbezpieczniejsze.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)