Kategorie

Jak przygotować bajkowy ślub?

Ślubna ceremonia i wesele poprzedzone są kilkumiesięcznymi przygotowaniami. W gąszczu wielu spraw warto zaplanować wszystkie ważne kwestie. Co zrobić, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik? Dziś za wzór przyjmujemy bajkowy ślub Pippy Middleton i bankiera Jamesa Matthew, który dla wielu par może być inspiracją.

Pippa Middleton dała się poznać światu jako młodsza siostra księżnej Kate, żony księcia Williama. Media nieustannie się nią interesują i bacznie śledzą jej losy. Pippa i jej narzeczony, James Matthews, w sobotę powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Znamy kilka szczegółów! Ceremonia ślubna, o której mówił cały świat, odbyła się w Berkshire i… była na iście królewskim poziomie. Po bajkowym ślubie nie cichną komentarze na temat kreacji panny młodej oraz samego wydarzenia. Jeśli Ty też staniesz za niedługo na ślubnym kobiercu, nie oszukujmy się, w czasie ślubu oczy wszystkich zaproszonych gości będą zwrócone właśnie na Ciebie, a kreacja w tym wielkim dniu na pewno stanie się tematem wielu rozmów. Chcesz wyglądać jak milion dolarów? Za inspirację posłużył nam niedawny ślub Pippy – zobaczcie, na co zwrócić uwagę, aby ten wielki dzień był udany pod każdym względem!

Stylizacja panny młodej

Największe zainteresowanie na ślubie niewątpliwie budzi kreacja panny młodej. Jeśli jesteś tradycjonalistką, zasugeruj się suknią siostry księżnej Kate. Zdaniem wielu obserwatorów to właśnie jej kreacja wyglądała zjawiskowo! W tym wyjątkowym dniu zdecydowała się na klasyczną białą suknię z wycięciem na plecach, którą w całości zdobiły koronki. Kreacja posiadała niewielki tren, a całość dopełnił długi welon. Skromna stylizacja wykończona została niewielką tiarą i delikatnymi kolczykami. Pamiętaj, że strój powinien pasować nie tylko do urody i gustu, lecz także do miejsca i charakteru ceremonii. Trafienie na „tę jedyną, ukochaną kreację” to niełatwe zadanie. W czasie poszukiwań modelu idealnego warto wziąć pod uwagę różne czynniki. Jeśli Twój ślub będzie huczny pamiętaj, aby się wyróżnić, kreacją powinnaś zwracać na siebie uwagę. Z kolei jeśli planowany ślub ma być skromny, warto postawić na kreację, która nie będzie „przytłaczać” gości. Warto też wziąć pod uwagę strój… pana młodego, aby razem tworzyły spójną całość 😉

Ceremonia zaślubin

Ceremonia zaślubin Pippy Middleton odbyła się w miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od rodzinnego domu. W tej najważniejszej chwili młodej parze towarzyszyło około stu gości. Siostra Kate wybrała to miejsce nie bez przyczyny. Przed laty właśnie w tym niewielkim miasteczku, w XII-wiecznym kościele, jej rodzice – Carole i Michael Middleton – powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. W ceremonii zaślubin Pippy pomagały dzieci księżnej Kate i Williama: Charlotte i George. Chłopiec podawał obrączki, z kolei córka była najmłodsza druhną i sypała kwiatki przed młodą parą. Grupa maluchów w garniturach i ślicznych sukienkach z jednej strony wydawała się zestresowana, z drugiej oczarowana magią sytuacji. Był to uroczy widok i niewątpliwa ozdoba orszaku ślubnego. Z całą pewnością dzieci wyglądają przepięknie na fotografiach, ale… nie zawsze chcą robić to, co zaplanują rodzice. W weekend przekonała się o tym księżna Kate, która podczas uroczystości została przyłapana przez  fotografów na opanowywaniu rozbrykanych dzieci. Niewątpliwie, decydując się na taką asystę, trzeba być gotowym na wszystko!

Skromne przyjęcie vs huczne wesele

W organizowaniu wesel można zauważyć dwie konkurencyjne ze sobą idee – huczne i wystawne przyjęcia organizowane dla całej rodziny oraz znajomych, a z drugiej strony kameralne obiady w towarzystwie najbliższych. Nie każda para marzy o weselu do białego rana, czasem decydują o tym względy finansowe, czasem po prostu niechęć do tego typu imprez. Przyjęcie w pięknym otoczeniu, gdzie wszyscy goście będą siedzieli przy jednym stole i każdy będzie mógł swobodnie ze sobą porozmawiać jest jedną z ciekawszych propozycji. Parę młodą, która nie czuje się na siłach, by być w centrum zainteresowania, z pewnością zaciekawi. Nie każdy chce przecież zapraszać wujów, których nie widział od 20 lat i przez całą uroczystość chodzić od stołu do stołu. Są jednak też osoby, które lubią huczne świętowanie, wyprawiane w wynajętej sali z co najmniej setką gości – właśnie na takie wesele zdecydowała się Pippa. W ogromnym ogrodzie, na posesji jej rodziców stanął potężny szklany namiot, w którym odbyła się część mniej oficjalna.

 

Stylizacje gości

Wybranie odpowiedniej kreacji jest niemałym wyzwaniem. Jeśli jesteś uczestnikiem ślubu, odpowiedni stój powinien świadczyć  o szacunku dla nowożeńców oraz podkreślać uroczysty charakter. Bardzo ważne jest, aby oczy wszystkich skierowane były na pannę młodą. Dlatego też Kate, żona przyszłego króla wielkiej Brytanii, aby nie skraść siostrze show, na tę wyjątkową okazję wybrała skromną różowo-beżową kreację z długim rękawem, a głowę przyozdobiła fantazyjnym toczkiem w podobnym odcieniu. Całość była stonowana i niezwykle elegancka. Natomiast Donna Air, dziewczyna Jamesa Middletona (brata Kate i Pippy) zaliczyła stylizacyjną wpadkę, ubierając kremową sukienkę, która była zbyt jasna, by można było włożyć ją na czyjś ślub. O tym faux-pas mówili wszyscy.

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.