Kategorie

zestaw sportowy na siłownie

Sportowe zestawy na siłownię

Jeśli jeszcze nie wdrożyłeś do codzienności swojego planu treningowego, to nadejście wiosny powinno stać się Twoim motywatorem. Zanim jednak przekroczysz próg siłowni, zobacz, co powinno znaleźć się w Twojej torbie treningowej. 

Rzeczy na siłownię

Decyzja podjęta, karnet wykupiony. Ostatni krok do systematycznego trenowania to skompletowanie odpowiedniego stroju sportowego. Wbrew pozorom jest to niezwykle istotne i nie chodzi tu tylko o atrakcyjny wygląd. Dobrze dobrany strój to gwarancja komfortu, a ten zapewni Ci odzież polecana przy wzmożonej aktywności fizycznej. Rzeczy sportowe wykonane są przede wszystkim z oddychających materiałów, charakteryzujących się dobrym odprowadzaniem wilgoci. Jest to niezwykle istotne przy zwiększonej potliwości, która przy dobrym treningu nie ominie Cię na siłowni. Mikropory znajdujące się na tkaninie sportowej wyciągają pot od skóry na zewnątrz, dzięki czemu materiał nie przylega do ciała, co znacznie zwiększa wygodę użytkowania. Trenując wykonujemy również większy zakres ruchów niż normalnie, dlatego tak ważne jest, żeby rzeczy sportowe były odpowiednio elastyczne i nie krępowały naszych ruchów. Warto również zwrócić uwagę na szwy, które powinny być uszyte na płasko, co ograniczy ewentualność nieprzyjemnych otarć. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy na trening ubrać zwykły codzienny T-shirt i bawełniane szorty, czy zainwestować w wysokiej jakości rzeczy sportowe, to bez żadnych wątpliwości proponujemy wybrać drugą opcję!

Jeśli już zadbałeś o najwyższą jakość rzeczy treningowych, czas na skompletowanie zestawu, w którym będziesz się dobrze czuł wizualnie. Warto kompletować strój do ćwiczeń na zasadzie kontrastów, pamiętając jednak o łączeniu maksymalnie trzech kolorów. Najlepiej zdecydować się na jednolitą bazę i do niej dobrać jeden element w intensywnej barwie, który doda Ci energii do ćwiczeń. Pakując się na siłownię nie zapomnij również o rękawiczkach treningowych oraz bidonie na wodę lub potreningowe białko. Spakowany? Teraz już nie ma odwrotu! Czas wyrzeźbić ciało na nadchodzący sezon letni! Powodzenia.

Sprawdź, co warto wiedzieć przed wyborem sportowego stroju na siłownię!

Stwórz swój zestaw

T-shirty

 

Spodenki sportowe

Buty

 

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.