Kategorie

  • Allani
  • /
  • Porady stylistki
  • /
  • Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy? Sprawdź, jakie nakrycie głowy jest dla ciebie najlepsze
czapka do kształtu twarzy

Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy? Sprawdź, jakie nakrycie głowy jest dla ciebie najlepsze

Zwłaszcza zimą chętnie sięgamy po różnego rodzaju czapki i opaski. Jakie nakrycie głowy jest dla ciebie najlepsze i jak dobrać czapkę do kształtu twarzy? Sprawdź, jak dopasować ten modny dodatek, by prezentować się stylowo i czuć się świetnie, także w mroźne dni.

Zarówno w kolekcjach znanych domów mody, jak i w sklepach pojawia się coraz więcej nakryć głowy. Po latach nieobecności wróciły berety i kaszkiety, natomiast czapki z pomponem ani na chwile nie opuszczają czołówki trendów. Wybór z roku na rok jest coraz większy! Jak znaleźć coś dla siebie? Jak dobrać czapkę i inne nakrycia głowy do kształtu twarzy? Podpowiadamy!

Twarz owalna – jaką czapkę wybrać?

Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy, który przypomina owal? Dziewczyny, które mają owalną buzię to prawdziwe szczęściary! Tak naprawdę mogą nosić wszystkie modele nakryć głowy, od klasycznych czapek, po eleganckie kapelusze i fascynatory. To daje ogromne możliwości stylizacyjne! Uwaga do owalnej buzi idealnie pasują fasony, które nonszalancko nachodzą na twarz, np. bardzo modny w tym sezonie kaszkiet czy nieśmiertelny beret. Takie nakrycia głowy świetnie sprawdzą się w różnych stylach, np. modnym ostatnio preppy, boho czy w strojach inspirowanych francuskimi it-girls.

Sprawdź, czym jest styl preppy i jak wprowadzić ten dress code do swojej garderoby!

Poniżej znajdziesz czapki dla dziewczyn, które mają owalną twarz:

Jak dobrać czapkę do podłużnej twarzy?

Masz wysokie czoło? Twoja twarz jest długa i wąska? Zastanawiasz się, jak dobrać czapkę do podłużnej twarzy? Zdecydowanie musisz optycznie ją skrócić, dlatego noś nakrycia głowy, które zachodzą na czoło. W twojej szafie powinna znaleźć się wełniana beanie, futrzany model, lub tzw. uszatka. Unikaj natomiast czapek z zadartym do góry daszkiem, a także wąskich beretów. Niestety, ale one niepotrzebnie zwrócą uwagę na podłużny kształt twojej buzi!

Dowiedz się też, jak jeszcze nosić modną czapkę beanie w tym sezonie!

Zobacz, które modele nakryć głowy pasują do podłużnej buzi:

Kwadratowa twarz – jak dobrać do niej nakrycie głowy?

Jeśli jesteś posiadaczką kwadratowej twarzy i chciałabyś dobrać do niej idealne nakrycie głowy, wiedz, że odpowiednio dopasowany dodatek pomoże ci nieco zaokrąglić rysy. W przypadku kwadratowej buzi żuchwa i czoło są bardzo szerokie. Dzięki nakryciu głowy wyrównasz proporcje twarzy. Kapelusz z dużym rondem, beret, czapka z pomponem – te propozycje będą dla ciebie idealne, tak samo jak mięsiste, grube materiały. Dlaczego? One sprawią, że twoje rysy „złagodnieją”.

Zobacz nakrycia głowy dla właścicielek kwadratowej buzi:

Jaka czapka pasuje do trójkątnej twarzy?

Kobiety z trójkątną twarzą przy pomocy dobrze dobranego nakrycia głowy zmniejszą swoje dysproporcje. Jakie czapki będą dla nich idealne? Obcisłe, modele z pomponem, uszatki, bejsbolówki z daszkiem, nauszniki – to strzał w dziesiątkę! Wyrzuć ze swojej garderoby kapelusze z szerokim rondem, zastąp je fasonami z dużo mniejszym wykończeniem.

Dowiedz się też, jakie jeszcze dodatki i akcesoria królują w sezonie jesień-zima 2020/2021!

Poniżej znajdziesz odpowiednie modele nakryć głowy dla kobiet, których twarz przypomina trójkąt:

Twarz okrągła – sprawdź, jaka czapka będzie najlepsza dla takiego kształtu buzi!

Jaka czapka będzie najlepsza dla okrągłej twarzy? W przypadku okrągłej buzi już sam sposób noszenia czapki jest bardzo ważny! Nakrycie założone „na bakier” optycznie wysmukli i wyszczupli twoją twarz! Świetnie sprawdzi się tutaj kaszkiet i beret. Nigdy nie naciągaj czapki mocno na czoło, ponieważ w ten sposób jeszcze bardziej podkreślisz pełniejsze kształty.

Zobacz, jakie modele będą dla ciebie najlepsze:

Więcej stylowych dodatków z oferty Allani.pl:

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.