Kategorie

  • Allani
  • /
  • Jak nosić
  • /
  • Sprawdź, jakie nakrycie głowy jest dla Ciebie najlepsze!
czapka do kształtu twarzy

Sprawdź, jakie nakrycie głowy jest dla Ciebie najlepsze!

Zwłaszcza zimą chętnie sięgamy po różnego rodzaju nakrycia głowy. Uwaga – czapki muszą być dobrane do kształtu twarzy! Nie wiesz, jaki model jest dla Ciebie najlepszy? Sprawdź!

Zarówno w kolekcjach znanych domów mody, jak i w sklepach pojawia się coraz więcej nakryć głowy. Po latach nieobecności wróciły berety i kaszkiety, natomiast czapki z pomponem ani na chwile nie opuszczają czołówki trendów. Wybór z roku na rok jest coraz większy! Jak znaleźć coś dla siebie? Jak dobrać nakrycie głowy do kształtu twarzy? Podpowiadamy!

Twarz owalna – jaką czapkę wybrać?

Dziewczyny, które mają owalną twarz to prawdziwe szczęściary! Tak naprawdę mogą nosić wszystkie modele nakryć głowy, od klasycznych czapek, po eleganckie kapelusze i fascynatory. To daje ogromne możliwości stylizacyjne! Uwaga – do owalnej buzi idealnie pasują fasony, które nonszalancko nachodzą na twarz, np. bardzo modny w tym sezonie kaszkiet.

Poniżej znajdziesz czapki dla dziewczyn, które mają owalną twarz:

Twarz podłużna

Masz wysokie czoło? Twoja twarz jest długa i wąska? Zdecydowanie musisz optycznie ją skrócić, dlatego noś czapki, które zachodzą na czoło. W Twojej szafie powinna się znaleźć wełniana beanie, futrzany model, lub tzw. uszatka. Unikaj natomiast czapek z zadartym do góry daszkiem, a także wąskich beretów. Niestety, ale one niepotrzebnie zwrócą uwagę na podłużny kształt Twojej buzi!

Zobacz, które modele nakryć głowy pasują do podłużnej buzi:

Kwadratowa twarz

W przypadku kwadratowej buzi żuchwa i czoło są bardzo szerokie. Dzięki odpowiedniemu nakryciu głowy zaokrąglimy twarz oraz wyrównamy jej proporcje. Kapelusz z dużym rondem, beret, czapka z pomponem – będą dla Ciebie idealne, tak samo jak mięsiste, grube materiały. Dlaczego? One sprawią, że Twoje rysy „złagodnieją”.

Zobacz nakrycia głowy dla właścicielek kwadratowej buzi:

Twarz trójkątna

Kobiety z trójkątną twarzą przy pomocy dobrze dobranego nakrycia głowy zmniejszą swoje dysproporcje. Obcisłe czapki, modele z pomponem, uszatki, bejsbolówki z daszkiem, nauszniki – to strzał w 10! Wyrzuć ze swojej garderoby kapelusze z szerokim rondem, zastąp je fasonami z dużo mniejszym wykończeniem.

Poniżej znajdziesz odpowiednie modele nakryć głowy dla kobiet, których twarz przypomina trójkąt:

Twarz okrągła

W przypadku okrągłej buzi sposób noszenia czapki jest bardzo ważny! Nakrycie założone „na bakier” optycznie wysmukli i wyszczupli Twoją twarz! Świetnie sprawdzi się tutaj kaszkiet i beret. Nigdy nie naciągaj czapki mocno na czoło, ponieważ w ten sposób jeszcze bardziej podkreślisz pełniejsze kształty.

Zobacz, jakie modele będą dla Ciebie najlepsze:

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.