Kategorie

  • Allani
  • /
  • Męski styl
  • /
  • Stylizacja i pielęgnacja męskich włosów – praktyczne wskazówki
włosy męskie

Stylizacja i pielęgnacja męskich włosów – praktyczne wskazówki

Jeśli na Twojej głowie nie gości łysina, to bez wątpienia codziennie zmagasz się z koniecznością zadbania o swoje włosy. Nawet jeśli nie przykładasz do tego większej wagi, to i tak nie ominie Cię ich pielęgnacja, czy ułożenie niesfornych kosmyków. Zobacz przydatne wskazówki!

Rozpocznij od pielęgnacji

Zdajemy sobie sprawę, że Panowie nie są wielkimi fanami zbyt dużej ilości kosmetyków, a jeszcze bardziej ich kupowania. Większość ogranicza się jedynie do szamponu, co w konsekwencji prowadzi do niezdyscyplinowanych i puszących się kosmyków, które ciężko ujarzmić. Wielu mężczyzn popełnia dodatkowy błąd, podbierając szampon żonie lub dziewczynie, zapominając, że męska skóra głowy znacznie różni się od kobiecej. Jest ona grubsza i posiada dużo więcej gruczołów łojowych, przez co produkuje więcej sebum. Dlatego mężczyźni powinni sięgać po produkty z dedykowanych dla nich linii, które dzięki odpowiednim składnikom przedłużają świeżość włosów i nadają połysku. Pomocne mogą okazać się odżywki! Mają one za zadanie nawilżyć włosy i pomóc w ich przyszłej stylizacji. Wybieraj produkty, które spłukuje się po aplikacji, dzięki czemu nie obciążą one nadmiernie Twoich włosów, a jedynie odżywią i nadadzą zdrowego wyglądu. Najważniejsze, żebyś przestał myśleć, że odżywka to kosmetyk stworzony jedynie dla kobiet i wprowadził go do swojej codziennej pielęgnacji.

Jak stylizować męskie włosy?

Czasami wystarczy niewiele, żeby na krótkich włosach wyczarować naprawdę stylową fryzurę. Wystarczą odpowiednie kosmetyki, suszarka i pomysł, a w kilka minut możesz całkowicie odmienić swój wygląd. Zobacz jak stworzyć najbardziej stylowe fryzury tego sezonu.

Messy hair

Nawet nieład na Twojej głowie powinien być kontrolowany! Jak stworzyć fryzurę w stylu „bad hair day”? Wysusz swoje włosy suszarką, kierując strumień powietrza na włosy bardzo chaotycznie, nierównomiernie i z każdej strony. Gdy włosy będą lekko wilgotne, zacznij układać je palcami do góry i do przodu. Stwórz fryzurę wyglądającą niezwykle naturalnie, tak jakbyś dopiero co wstał z łóżka. Całość utrwal sprayem stylizującym, który zachowa elastyczność Twoich włosów, przedłużając dodatkowo trwałość fryzury.

Elegancki zaczes

Wysusz swoje włosy, korzystając z bardzo mocnego strumienia powietrza. Rozpocznij od boków, a następnie kieruj się do góry. Pamiętaj, żeby powietrze suszarki zawsze było nakierowane od przodu głowy, tak, żeby wszystkie kosmyki ułożyły się w jedną stronę. Gdy Twoje włosy będą już suche, rozetrzyj na dłoniach odrobinę pomady i wetrzyj ją we fryzurę, dbając, żeby wszystkie kosmyki układały się do tyłu.

 

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.