Kategorie

szokujące sukienki gwiazd

Sukienki, które zszokowały świat

Gwiazdy lubią szokować, szczególnie podczas publicznych wystąpień, wystawnych gal i oczywiście na czerwonym dywanie, kiedy w ich stronę zwrócone są miliony oczu z całego świata. Zobacz najbardziej zjawiskowe kreacje gwiazd, które wstrząsnęły światem mody!

Marilyn Monroe, 1962

 

Marilyn chętnie eksponowała swoje krągłe kształty, szczególnie biust i pełne biodra. Ciało zdecydowanie było jej wielkim atutem, o którym marzyła każda kobieta w latach 60. Podczas publicznego wystąpienia w Madison Square Garden, zaśpiewała słynne „Happy Birthday, Mr. President” ówczesnemu Prezydentowi Stanów Zjednoczonych – John’emu F. Kennedy. Ubrana w transparentną sukienkę na ramiączkach, pokrytą tysiącami kryształków, u niektórych wywołała zachwyt, innych jednak zszokowała. Spod sukienki aktorki przebijał bowiem nagi biust, co oczywiście było zamierzonym efektem. Marilyn chciała być jak najbardziej rozebrana i jednocześnie olśnić gości błyszczącą kreacją, sukienka zatem sprawdziła się w 100%. Ten element garderoby sprzedano później na aukcji za bagatela $1,26 milionów.

Kate Moss, 1993

Prawdziwe objawienie w świecie mody, 19 letnia modelka Kate Moss, pojawiła się na imprezie Elite Models w Londynie w 1993 roku w kontrowersyjnej sukience. Slip dress, którą miała na sobie Kate, okazała się bardziej przezroczysta na zdjęciach niż w rzeczywistości, możliwe więc że modelka nie miała świadomości, że w obiektywie będzie widoczne jej nagie ciało. Bieliźniana sukienka stała się znakiem rozpoznawczym modelki, która zapoczątkowała falę popularności na ten model.

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!