Kategorie

  • Allani
  • /
  • Produkt dnia
  • /
  • Świąteczny sweter czy bluza? Nasze propozycje przybliżą Cię do świąt!
bluzy i swetry na święta

Świąteczny sweter czy bluza? Nasze propozycje przybliżą Cię do świąt!

Dziś mikołajki, więc najwyższa pora podkreślić świąteczną porę roku! Jak to zrobić? Oczywiście z pomocą świątecznego swetra albo… bluzy. Zobaczcie nasze mikołajkowe propozycje i zadecydujcie, co wolicie nosić!

Czasy, kiedy świąteczny sweter z motywem renifera, śnieżynek czy innego skrzata, był utożsamiany z najgorszym kiczem, już bezpowrotnie minęły. Co prawda, w Stanach Zjednoczonych nadal okołoświąteczne wdzianka określane są mianem ugly jumper, jednak jest to już tylko pusty frazes. W grudniu bez lamentowania wskakujemy w urocze bluzy i sweterki, aby celebrować ten magiczny zimowy czas. Tylko w tym miesiącu możemy modę traktować z przymrużeniem oka, wsłuchiwać się w puszczane po raz setny Last Christmas oraz oglądać perypetie Kevina, przy okazji zajadając się aromatycznymi piernikami.

Świąteczne swetry

Twój must have na świąteczny czas spędzony z rodziną od lat się nie zmienia – tradycyjny sweter zazwyczaj jest czerwony i luźny, a to, co go wyróżnia, to niebanalny motyw. W grę wchodzą reniferki, piernikowe ludziki, bałwanki, choinki, śnieżynki, skrzaty i inne zwierzaki z charakterystycznymi świątecznymi atrybutami. Jak uroczo! Tradycjonalistkom polecamy klasyczny sweter z wyżej wymienionymi nadrukami. A dziewczynom, które do okołobożonarodzeniowego szału podchodzą z dystansem, z pewnością do gustu przypadną swetry z humorystycznym napisem. Wystarczy tylko zestawić je do zwykłych jeansów i botków, aby prezentować się niebanalnie i zgodnie z aktualnym klimatem.

 

Bluzy z zimowymi motywami

Popularność świątecznych swetrów jest na tyle duża, że co roku nie tylko sieciówki, ale i projektanci wypuszczają własne autorskie edycje. W Polsce zrobił to Łukasz Jemioł, który postawił nie na typowe swetry, ale na… bluzy. Wróżymy temu trendowi wielką popularność w tym roku, zwłaszcza że w designerskich bluzach pokazały się już Małgosia Socha, Jessica Mercedes oraz Paulina Krupińska. A jeżeli Was nie satysfakcjonuje minimalistyczne ubranie z motywem reniferka za „jedyne” 489 zł, może spodobają się Wam nasze propozycje? Tak samo jak w przypadku swetrów, świąteczna bluza może występować w różnorodnych wzorach. Od prostych modeli z pojedynczym świątecznym elementem, po pełne przepychu bluzy pokryte śnieżynkami czy reniferkami – wybór pozostawiamy Tobie!

Fot.: Shutterstock, Instagram @lukaszjemiol, @janalew, @lindarellade

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.