Kategorie

  • Allani
  • /
  • Jak nosić
  • /
  • Szkolna moda lat 90. – zobacz jak wtedy chodziliśmy ubrani na lekcje
Aktorzy serialu Beverly Hills 90 210 są ikonami mody lat 90

Szkolna moda lat 90. – zobacz jak wtedy chodziliśmy ubrani na lekcje

Szkolna moda lat 90. była dość specyficzna i rządziła się swoimi prawami. Sprawdź, które trendy nosiłyśmy wtedy najchętniej i w jakich stylizacjach pojawiałyśmy się najczęściej na lekcjach!

Kwiatowy print

Pamiętacie Brendę z serialu Beverly Hills 90 210 i jej kwiatowe mini? Albo kolorowe koszule oversize z folkowymi naszyciami? Kwiatowy trend mocno wpisał się w jeden z najbardziej charakterystycznych elementów mody lat 90. Nosiło się go na wiele sposobów, najczęściej jednak pojawiał się na sukienkach w towarzystwie getrów lub rajstop w kontrastującym kolorze. Jeśli masz jeszcze gdzieś w szafie wysokie skarpety za kolano, wyciągnij je na wierzch. Tej jesieni mogą Ci się przydać.

Choker

Choker wrócił do mody z wielkim impetem. Lata 90. to tak naprawdę jego narodziny, kiedy przestał kojarzyć się głównie pejoratywnie i zdobył miano top dodatku każdej stylizacji. Każda z nas chciała wtedy mieć przynajmniej jedną parę aksamitnej tasiemki, która stanowiła doskonałe wykończenie całego stroju. Nierzadko też spotykałyśmy się w gronie przyjaciółek i wykonywałyśmy podobne naszyjniki same. Gdy przyszedł czas przerwy w szkole między lekcjami, zasiadałyśmy w babskim gronie i chwaliłyśmy się swoimi najnowszymi projektami. To były czasy!

Denimowe ogrodniczki

W latach 90. szalałyśmy również na punkcie ogrodniczek. Najchętniej łączyłyśmy je wtedy z dopasowanym golfem lub topem w neutralnym kolorze. Taki zestaw był bezpieczny, ponieważ idealnie pasował do szkoły i pełnił również funkcję stylizacji idealnej na wspólne wieczory z przyjaciółmi. Wystarczyło tylko trampki zmienić na martensy na koturnie i look out of duty był gotowy!

Sportowe crop topy

A gdy chciałyśmy odsłonić nieco więcej, wybierałyśmy sportowy crop top. Najlepiej w stylu Spice Girls, które perfekcyjnie ograły w tym czasie sposób na sportowy trend. Neonowy krótki top odsłaniający zarówno górne, jak i dolne partie brzucha, świetnie współgrał z ortalionowymi spodniami dresowymi. Do tego białe sneakersy, włosy związane grubą frotką i mogłyśmy szaleć po szkole. A gdy nauczyciel patrzył na nas nieprzychylnym okiem, na wierzch ubierałyśmy denimową kamizelkę lub krótką kurtkę. Moda modą, ale szkolny savoir-vivre  musiał być w końcu pod kontrolą!

Fot. East News, ONS

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)