Kategorie

Niebieskie buty na obcasie

Jaki obcas wybrać, w zależności od figury?

Wybór obcasa jest tak samo ważny, jak innych elementów obuwia. Nie wierzysz? Zobacz, jak dopasować go do swojej sylwetki i kształtu nóg. Kilka prostych reguł pozwoli jak najlepiej zaprezentować Twoją figurę.

Przymierzając buty, najczęściej analizujemy ich kolor, rodzaj noska oraz wysokość obcasa. Z kolei jego kształt wydaje się mało istotny i jakoś umyka naszej uwadze. To spory błąd! Źle dobrany kształt i szerokość obcasów potrafi wyrządzić dużą krzywdę naszym nogom. Chyba nie chcesz, aby wymarzona para butów okazała się przez to koszmarna? Przed zakupem przyjrzyj się swoim łydkom i kostkom oraz sprawdź, jak wyglądają na tle całej sylwetki. Pomoże Ci to dobrać obuwie z idealnym obcasem.

Obcasy dla niskich kobiet

Wysokie obcasy wysmuklają i wydłużają sylwetkę oraz dodają nam kobiecości. Wbrew pozorom, szczupłe i niskie kobiety nie powinny wybierać gigantycznych szpilek. Ich wysokość najlepiej proporcjonalnie dopasować do swojego wzrostu. Zbyt wysoki obcas w połączeniu z filigranowymi nogami będzie wyglądał raczej zabawnie niż kobieco.

Buty dla szczupłych nóg

Szczupłe nogi zazwyczaj zaliczają się do zgrabnych i proporcjonalnych, przez co prezentują się wyśmienicie w każdych butach. Jednak granica pomiędzy szczupłością a chudością jest czasem niezauważalna. Jeśli możesz pochwalić się wyjątkowo smukłymi łydkami, dopilnuj, aby obcas nie był zbyt masywny. Idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie cienkie i delikatne szpilki. Omijaj szerokim łukiem koturny, platformy i ciężkie kwadratowe obcasy, przez które Twoje nogi i stopy będą wyglądać topornie oraz znacznie się skrócą.

Buty dla tęgich nóg

Grube, mocno zbudowane łydki potrzebują stabilnych obcasów które wyrównają proporcje całej sylwetki. Sprawdzą się tu koturny oraz obcasy typu słupek. Zdecydowanie powinnaś unikać ciężkich platform (dodadzą Ci niepotrzebnych kilogramów) oraz filigranowych szpileczek — z nimi masywna łydka będzie prezentować się karykaturalnie.

Obcasy z dekoracją

Obcasy pokryte wzorem, metaliczne albo transparentne są hitem tego sezonu i prezentują się niezwykle efektownie. Niestety, jak każdy trend, nie nadają się dla wszystkich. Designerski obcas z pewnością skieruje wzrok na Twoje łydki, zatem jeśli nie masz perfekcyjnych nóg, lepiej wybierz neutralne obuwie.

Fot.: Imaxtree, Gettyimages

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.