Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Ta fryzura bije rekordy popularności i odejmuje kilka lat!

Ta fryzura bije rekordy popularności i odejmuje kilka lat!

Ten kok wiele razy powracał i odchodził z modowych trendów, ale teraz przeżywa wielki come back! Jest nieco niechlujny, ale jednocześnie niezwykle szykowny. O jego popularności świadczy fakt, że na Instagramie utworzył się specjalny hasztag – banana bun. O co tyle hałasu?

W tej fryzurze nie ma nawet grama perfekcjonizmu i, co więcej, możesz zrobić ją całkowicie sama. Pamiętaj jednak o najważniejszej zasadzie: włosy muszą wyglądać naturalnie, bo misternie tworzone upięcia odchodzą już do lamusa. Na punkcie #banana bun oszalały blogerki modowe i gwiazdy! W myśl tego, że 2017 rok pozostaje pod hasłem naturalności, ta fryzura jest strzałem w dziewiątkę!

Bananowy kok – dla kogo?


Wieść gminna niesie, że kok ten wywodzi się z.. Francji – ojczyzny niewymuszonych stylizacji i nonszalanckich fryzur. Po tym, jak odkryliśmy romantycznego bananowego koka już nic nie będzie takie samo. Uwaga – tutaj nie musisz przejmować się wszelkimi” niedoskonałościami” – jeśli jakieś pasmo wystaje, nie poprawiaj go! Ten kok charakteryzuje się niedbałością, doda ci uroku i… odejmie lat! Niestety, aby zrobić kok, musisz mieć włosy minimalnej długości – tak, abyś mogła je spinać. Dlatego przeznaczony jest dla kobiet, które mają włosy długie lub półdługie.

Bananowy kok – jak go wykonać?

To bardzo proste! Do jego wykonania potrzebujesz szczotki lub grzebienia, cienkiej gumki i paru wsuwek. Najlepiej, aby włosy były umyte dzień przed zrobieniem, gdyż wtedy będą bardziej podatne na modelowanie, a sama fryzurka utrzyma się dłużej! Rozczesz włosy tak jak zawsze i zachowaj niewyraźny przedziałek. Następnie chwyć włos luźno na szyi i skręć w jedną stronę. Następnie okręć je wokół kciuka i przełóż do wewnątrz. Biorąc pod uwagę jego zmierzwiony kształt, nie bądź pedantyczna – niech pojedyncze kosmyki luźno wypadają z upięcia.

Zobaczcie sami!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=zoffWOwbaTY&t=218s” width=”840″ height=”800″]zdj [/su_youtube]

Fot.: Instagram

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.