Kategorie

Tandeta i kicz znów zawitały w świecie mody!

Ostatnio obserwujemy powrót mody retro! Lata 90. i 00. serwowały ogrom kiczu i ubrań w złym smaku, które znów powracają. Sprawdźcie, jakie tandetne akcesoria, biżuteria i printy wracają do łask. Odważycie się je nosić?


Krzykliwe printy

Versace postanowił odświeżyć swoje stare kolekcje z lat 90., których echa widzieliśmy na ostatnich pokazach. Koszule i tuniki z wielkimi wzorami utrzymanymi w pseudobarokowym stylu znów mogą być modne. Girlandy, złote wazony, kolumny i różne arabeski dobrze prezentują się na antykach, ale na współczesnych ubraniach wydają się nieco tandetne. Zwłaszcza, jeśli odziejecie się w nie od stóp do głów. Przepych, epatowanie bogactwem i bazarowy szyk może szokować, ale przecież moda nie zna granic.

Sandałki z diamencikami

Minimalistyczne sandałki na cienkiej szpilce teoretycznie mogą prezentować się dobrze, zwłaszcza, jeśli wybierzecie je w matowej wersji nude lub czerni. A co powiecie na sandałki, których cieniutkie paski oplatające stopę i kostkę są wysadzane kryształkami. Połysk glamour, który przywołuje nam modę sprzed dekady! Okazuje się jednak, że takie buty, pomimo tandety, mogą inspirować projektantów. Spójrzcie tylko na najnowszą kolekcję Dries Van Noten czy Dolce&Gabbana!

Błyszczące wiszące kolczyki

Kiedyś lubowała się w nich Jennifer Lopez, później odeszły w zapomnienie, a dziś znów stają się modne. Jeśli zapomniałyście o długich kolczykach złożonych z sznureczków pokrytych diamencikami, czas sobie o nich przypomnieć! Kolczyki niczym małe żyrandole połyskują przy uchu modelek, widzimy je też w popularnych sieciówkach. I choć kojarzą się z kiczem, na nadchodzące imprezy andrzejkowe i sylwestrowe będą idealne.

Bransoletki na kostkę

Bransoletki na zakładane na kostkę cieszyły się popularnością po 2000 r. i trzeba przyznać, że pasowały do miniówek, szpilek kitten heels i skąpych topów odsłaniających pępek. Później szał na tę dość nietypową ozdobę zanikł do czasu, aż… Victoria Beckham pokazała je w najnowszej kolekcji. Brokatowe szpilki i łańcuszek wokół kostki? Według niektórych ma to sens.

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.