Kategorie

moda dla niskich mężczyzn

Te triki sprawią, że będziesz wyglądał na wyższego

Nie jesteś zbyt wysoki i odczuwasz w związku z tym kompleksy? Pamiętaj, że masz ogromny wpływ na postrzeganie siebie i swojej sylwetki za pomocą odpowiedniego doboru ubrań! Dobrze skompletowana stylizacja sprawia, że możesz poczuć się wyższy i smuklejszy! Zobacz, jak to zrobić. 

Nasz wzrost to cecha fizyczna, na którą nie mamy wpływu. To nasze genetyczne predyspozycje warunkują, czy będziemy niscy czy wysocy. Na świecie przyjęte są jednak pewne stereotypy, które określają atrakcyjność człowieka i niestety niski wzrost nie zalicza się do tego miana. O ile u kobiet wydaje się to nie aż tak istotne, to mężczyźni często czują duże kompleksy wynikające z niskiego wzrostu. Naszego ciała nie da się wydłużyć, jednak w prosty sposób można optycznie dodać mu kilka centymetrów. Skorzystaj z kilku sprawdzonych trików i naucz się, jak sprawić wrażenie wyższego, niż jesteś w rzeczywistości.

Dopasuj ubrania

stylizacje dla niskich mężczyzn Milano m str RS16 1065

Fashion Week Nowy Jork i Mediolan '16

To jedna z najważniejszych zasad, które musisz zapamiętać – noś dopasowane ubrania! Zapomnij o szerokich koszulkach czy spodniach, które wyglądają jak ściągnięte ze starszego, wyższego brata. Wygląda to bardzo nieatrakcyjne, gdy w koszuli musisz podwijać mankiety lub gdy spodnie załamują się na butach. Niestety nasuwa to myśl, że po prostu nie odnalazłeś dla siebie odpowiedniego rozmiaru. Dlatego wybierając rzeczy w sklepie skup się na modelach z linii slim lub fit, które są taliowane i dopasowane do sylwetki.

Zwróć uwagę na kolor

stylizacje dla niskich mężczyzn stylizacje dla niskich mężczyzn

Fashion Week Londyn '15

Kolor, w stylizacjach dla niskich osób, ma bardzo duże znaczenie. Nie chodzi tu nawet o samą barwę, którą dobierzesz, a jej umiejscowienie. Kompletując stylizację staraj się nie przecinać sylwetki poziomo, dopierając np. kontrastujący T-shirt lub pasek do spodni. Najlepiej sprawdzą się monochromatyczne zestawy, czyli połączenie góry i dołu o tej samej barwie. Sprawi to, że będziesz wydawał się optycznie wyższy.

Odsłaniaj szyję

London m str F15 015 Paris m str S15 153

Fashion Week Londyn i Paryż '15

Dekolty w literę V są wprost stworzone dla Ciebie! Staraj się dobierać koszulki, które osłaniają Twoją szyję, czyniąc ją smuklejszą i wydłużoną. Unikaj wszelkich apaszek, golfów oraz szali, które sprawiają, że sylwetka wydaje się bardziej krępa i ciężka. Oczywiście, gdy temperatura spadnie, zadbaj bardziej o swoje zdrowie niż modny look.

Odpowiednie obuwie

Milano m str S16 030 London m str S17 239

Buty to najprostszy sposób na dodanie sobie kilku centymetrów w nierzucający się w oczy sposób. Wystarczy, że kupisz buty z niewielkim obcasem lub podwyższeniem na podeszwie, które fizycznie sprawią, że będziesz wyższy. Czasami nawet dwa centymetry sprawiają, że poczujesz się pewniej i smuklej! Sprawdzonym sposobem jest również zakładanie butów o tej samej barwie co spodnie, co daje iluzoryczny efekt przedłużenia nóg.

Zobacz więcej z kategorii: Męski styl >>>

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.