Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Teraz konturujemy włosy! Poznaj ten zaskakujący trend fryzjerski
kim kardashian ciemne włosy

Teraz konturujemy włosy! Poznaj ten zaskakujący trend fryzjerski

Konturowanie twarzy od kilku już lat jest niekwestionowanym numerem jeden. Uwaga – teraz ta technika ma szersze zastosowanie! Dowiedz się więcej o zaskakującym trendzie fryzjerskim, czyli konturowaniu włosów. Gwarantujemy, że to będzie hit!

Dzięki konturowaniu możemy zmienić proporcje swojej twarzy, a nawet rysy. Ten makijażowy trik stosuje coraz więcej kobiet! Nas to wcale nie dziwi, ponieważ ten trend urodowy ma mnóstwo zalet. Może dlatego w dziale beauty pojawiło się konturowanie włosów. Nie słyszałaś jeszcze o tym? Koniecznie przeczytaj nasz tekst i nadrób zaległości! Uprzedzamy – o tej technice będzie głośno.

Konturowanie włosów – poznaj nowy koreański hit

https://www.instagram.com/p/BZz5fPIH5Jy/?taken-by=chibisrose.korea

Na ryku kosmetycznym znajdziemy nie tylko tradycyjne farby do włosów, ale również spraye i sztyfty do maskowania odrostów. Wszystko na to wskazuje, że wkrótce asortyment kosmetyków znacznie się powiększy. Dlaczego? Ponieważ w Korei narodził się nowy trend fryzjerski – konturowanie włosów. Za pomocą pudrów, cieni, czy specjalnych kredek „wyczarujemy” dodatkowe kosmyki. Wystarczy jedynie dopasować odpowiedni kolor kosmetyku. Uwaga – powinien być jak najbardziej zbliżony do odcienia naszych włosów!

Poniżej zajdziesz przydatne akcesoria:

https://www.instagram.com/p/BYxxiysBVjf/?tagged=innisfreerealhairmakeupjellyconcealer

Dzięki konturowaniu włosów możemy skorygować nierówną linię, np. przy tuż skroni. W ten sposób zagęścimy naszą fryzurę oraz ukryjemy ewentualne niedoskonałości. Co ciekawe, po ten „makijaż włosów” sięgają nie tylko kobiety! Coraz więcej mężczyzn korzysta z tego trendu. Prześwity, zakola, łysienie – z tymi problemami boryka się mnóstwo osób. Konturowanie może okazać się dla nich prawdziwym zbawieniem! W zaledwie parę chwil zatuszujemy mankamenty. Efekt utrzyma się do pierwszego mycia głowy, mimo to warto spróbować.

Mankamenty pomogą zakryć modne nakrycia głowy:

„Makijaż włosów” – wybór gwiazd

Konturowanie włosów pojawiło się w Korei już w zeszłym roku. Ten mało znany fryzjerski trend dopiero niedawno opuścił granice Azji i przedostał się do innych kontynentów. Dziś w większości krajów znajdziemy profesjonalne kosmetyki do „makijażu włosów”. Póki co, w Polsce dość trudno je dostać. Nie da się ukryć, że Kim Kardashian jest fanką konturowania twarzy, ma nawet specjalną technikę – backing. Nic więc dziwnego, że fryzjerska wersja tego trendu przypadła jej tak bardzo do gustu.

Zobacz popularne w tym sezonie ozdoby do włosów:

Fot.: Instagram, EastNews

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.