Kategorie

walentynki męskim okiem

To skomplikowane – walentynki męskim okiem

Niedługo walentynki – 14.02 to dzień, w którym niepokój męskiej części społeczeństwa wzrasta wprost proporcjonalnie do entuzjazmu płci pięknej. Mężczyzno – dowiedz się, jak bezboleśnie przetrwać ten czas!

Walentynki to coroczne święto miłości, zaangażowania, bliskości, obdarowywania się drobnymi upominkami. A także kiczu, tandety, pluszowych serduszek i niepotrzebnych rozczarowań. Dzień, na który tak wiele kobiet czeka, może być równocześnie niezbyt szczególną datą dla niektórych mężczyzn. Zrobiliśmy symulację. jak wyglądają walentynki z perspektywy przeciętnego reprezentanta płci męskiej! Gotowi?

Pobudka 6:45 – nadeszły walentynki

Zaczęło się! Niewidzialna moc zatrzymuje Cię odrobinę dłużej w łóżku? Wstajesz rano, ogarniasz siebie i życie. Dzień, jak co dzień – kawa, śniadanie i pośpieszne wyjście do pracy. Korki, korki, korki! Aż tu nagle… atak walentynek – zewsząd! W radiu, na ulicach, o „internetach” nie wspominając – media bezlitośnie podsycają walentynkowe szaleństwo. Przez głowę przebiegają setki myśli, ciało spina się, gotowe do akcji, by rozpocząć intensywne poszukiwania prezentu. Jasne, jasne… taki żart – kto by się tym dniem przejmował?

Piżama dla NIEGO:

Piżama dla NIEJ:

15:00 – walentynkowe plany

Jakie plany? Pluszowe serduszka, róża w cenie dużego bukietu, a do tego obowiązkowa kolacja w niewyobrażalnie zatłoczonej, ekskluzywnej restauracji . O ile oczywiście nie zapomniałeś zarezerwować miejsc z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. A wszystkie te trudy po to, by zakończyć ten dzień… wspólnie oglądając film. Zapomnij o trzymającym w napięciu horrorze czy nowym obrazie Marvela – przecież wchodzi nowa ekranizacja, oczekiwana przez miliony, ostatnia część trylogii (!) Nowe oblicze Greya… 😉

Akcesoria dla NIEGO:

Akcesoria DLA NIEJ:

16:00 – wyparcie

Dlaczego czternastego dnia lutego to facet musi włączyć tryb romantyczny? Bo oczekuje tego od niego świat? Ba! Nie tylko świat – kobieta, pani jego serca, partnerka, żona (nazwijcie ją jak chcecie, i tak wiadomo, o kogo chodzi). Dlaczego to właśnie na mężczyznę spadają problemy natury logistycznej dotyczące miejsca, wybór atrakcji i rozrywek oraz wymyślnych prezentów? Dlaczego to kobietom przypada w tym dniu rola komentatora? Oceniają poczynania wybranków, i jeśli druga połówka się postara, warto wrzucić to na Facebooka lub InstagramaTo nie fair, że facet z założenia traktowany jest jako organizator. Święto zakochanych to de facto kolejny Dzień Kobiet! Walentynki są krwiożerczym biznesem, wymyślonym przez marketingowców, wysysających z nas resztki oszczędności, wmawiając, że tak trzeba. Chodziło o to, by między Świętami Bożego Narodzenia a Wielkanocą znalazł się pretekst do roztrwaniania pieniędzy. A może by tak zagrać na nosie komercjalizacji – przecież uczucia można pokazywać przez cały rok, a nie tylko „od święta”?

Eleganckie koszule dla NIEGO:

Sukienki dla NIEJ:

17:00 – misja: walentynkowy prezent

Podobno istnieją kobiety, które nie lubią walentynek – wszyscy słyszeli, nikt nie spotkał. Pamiętaj, że patrząc na te wszystkie czerwone serducha, zakochane pary trzymające się za rękę nawet i Twojej kobiecie będzie miło, jeśli o niej nie zapomnisz  w ten dzień. Nie ma żartów, płeć piękna lubi być adorowana, obdarowywana prezentami i bukietami kwiatów. Bez nich się nie obejdzie! Od pomyślenia do wymyślenia prezentu długa droga. Czekoladki? Za mało. Perfumy? Tylko jakie? Skąd wiadomo, że te, których dotychczas używa, się jej nie znudziły, a nowe z kolei (które Ty wybierzesz) się jej spodobają. Hmm… bielizna? To bardzo delikatny temat. Powiedzmy szczerze, który z Was zna rozmiar swojej wybranki (ile sieciówek, tyle rozmiarówek). Jeśli znów będzie zbyt śmiała, nie wyjdziesz zbyt dobrze w jej oczach. Cóż, zawsze pozostaje romantyczny lot balonem, spontaniczny wyjazd do Paryża, wyznanie miłości w sali pełnej obcych ludzi lub zaręczyny na koncercie Zenka Martyniuka 😉

Biżuteria dla NIEGO:

Biżuteria dla NIEJ:

20:00 – (nie)walentynkowe spotkanie

Zapomniałeś przygotować w tym dniu ścieżki z płatków róż, usypanych przed wracającą do domu partnerką? No cóż, życie to nie ciągły romans, ale już prędzej komedia. Warto postawić na trochę optymizmu w ten czas, jeśli już nie jesteśmy w stanie go uniknąć, podejść do święta z luzem i dystansem. Zamiast pustych czekoladek warto potraktować ten dzień jako okazję do odświeżenia związku lub zyskania w oczach towarzyszki życia. To dobra wymówka, by sprawić jej odrobinę przyjemności, ale po swojemu, nie ulegając presji. Może w zaciszu Waszego domostwa, spędzając wspólnie czas?

Bielizna dla NIEGO:

Bielizna dla NIEJ:

[poll id=”23″]

Fot.: Shutterstock, Eastnews

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.