Kategorie

Biała toaletka

Toaletka – jak ją zorganizować, by była dla nas funkcjonalna?

Domowa toaletka to marzenie niejednej z nas. Często wyobrażamy sobie swoją idealną, jednak gdy już wreszcie ją mamy, bardziej przypomina ślady makijażowej zbrodni, niż tę ze zdjęcia z katalogu wnętrzarskiego. Tymczasem wystarczy kilka prostych kroków, które pomogą Ci zorganizować jej przestrzeń. Chcesz wiedzieć, o czym mowa?

Domowa toaletka w różnym wydaniu

Jeśli myślisz, że do zaprojektowania domowej toaletki potrzebna jest duża przestrzeń i najlepiej wielka sypialnia, jesteś w błędzie. Metraż nie ma tutaj aż tak dużego znaczenia, choć może mieć wpływ na wygląd mebla. Tak naprawdę za toaletkę może posłużyć Ci etażerka w przedpokoju, małe biurko lub stolik nocny. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i pomysłu na adaptację. Pamiętaj, że najważniejszym punktem mebla jest lustro. To przed nim będziesz codziennie nakładać makijaż, zadbaj więc o to, by było odpowiednio duże i dobrze naświetlone przez dzienne światło. Teraz pozostaje wybrać puf i dekoracje, np. w postaci dywanika lub lampy. To drobiazgi, które pomogą ,,zaznaczyć”, że ta przestrzeń zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla Ciebie oraz Twojej urody.

W tym stylu:

Organizacja według kolorów

Masz już swoją wymarzoną toaletkę? W takim razie przyszedł czas na jej organizację. Nie możesz zostawić na wierzchu wszystkich kosmetyków. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale dodatkowo stojące przedmioty są doskonałym miejscem do osadzania się kurzu. Kluczem do zorganizowania przestrzeni na toaletce jest wypracowanie odpowiedniego systemu segregacji kosmetyków. Jednym z nich jest sposób sortowania według kolorów. Pomaga to szczególnie osobom, które są wzrokowcami, a po produkty sięgają głównie za sprawą zapamiętanych etykiet. Uważaj, to nie jest sposób dla wszystkich! Jeśli jesteś zwolenniczką porządkowania produktów według kategorii, np. kosmetyki do pielęgnacji rzęs, szminki, pudry itd. stanowczo odradzamy Ci tę metodę. Wprowadzi do Twoich rzeczy chaos i sprawi, że pozorne porządki staną się tylko iluzją.

W tym stylu:

Przechowywanie kosmetyków

Kolejnym sposobem segregacji jest porządkowanie kosmetyków według kategorii. Jeśli Twoja toaletka posiada szuflady, wykorzystaj je do przechowywania cieni, podkładów i różu do policzków. Wszelkie paletki doskonale nadają się do przechowywania w mniejszych szufladach, a ich kształt sprawia, że możesz pomieścić ich znacznie więcej. Pędzle włóż do przybornika. Również możesz pogrupować je pod względem przeznaczenia. Zadbaj o to, by wszystkie małe produkty typu eyelinery lub rozświetlacze były ułożone w dużym, najlepiej przezroczystym i widocznym przyborniku. Tak jak na zdjęciu poniżej. Małe kosmetyki często płatają nam figle i lubią znikać akurat wtedy, gdy najbardziej ich potrzebujemy.

W tym stylu:

Kwiaty

Pamiętaj, że często nawet najmniejszy drobiazg potrafi zmienić całokształt w odbiorze. To samo dotyczy Twojej toaletki. Postaraj się, by oprócz kosmetyków był na niej choć jeden, ważny i lubiany przez Ciebie przedmiot. Duża zapachowa świeczka, kadzidełka przywiezione z podróży lub bukiet świeżo ściętych kwiatów sprawi, że stanie się ona nie tylko miejscem do makijażu, ale ozdobnym meblem nadającym Twojemu wnętrzu klimatu.

W tym stylu:

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)