Kategorie

Moda męska

TOP 3 kolory, które muszą znaleźć się w męskiej szafie

Łukasz Kuleta, autor bloga My Anatomy Of Fashion podpowiada, jakie kolory będą rządzić w tym sezonie! Dowiedz się które rzeczy w tych barwach powinieneś koniecznie zakupić i z czym umiejętnie je zestawić.

No.1 Zieleń

W tym sezonie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kolor zielony, który jest zdecydowanie numerem jeden wśród propozycji barw. Na wybiegach największych domów mody występuje we wszystkich możliwych odcieniach: od ciemnej, zgniłej zieleni, po jasny, groszkowy odcień. Prawie wszyscy projektanci zastosowali go w swoich kolekcjach, zarówno w sportowych jak i eleganckich wariacjach. Najbardziej modny to odcień khaki, który występuje na sportowych kurtkach typu bomber oraz luźnych parkach, tak jak w domu mody Canali. Butelkowa zieleń wykorzystana została głównie do bardziej eleganckich stylizacji. Modne są marynarki w tym odcieniu lub spodnie w kant. Kolor zielony to podstawowy kolor tego sezonu, który możemy łączyć w postaci total looku, opierając stylizację na jednym kolorze, bawiąc się jedynie jego odcieniami.

No.2 Szary

Zaraz za kolorem zielonym uplasowała się szarość, tak bardzo uwielbiana przez mężczyzn. Kolor bardzo neutralny, pasujący do większości barw, proponowany jest w wersji gładkiej jak i melanżowej. Tak jak w ubiegłych sezonach, wciąż w cenie jest połączenie szary-szary. Bardzo ważne jest jednak umiejetnie dobranie odcieni. Możesz zainspirować się obecną kolekcją Giorgio Armani, który wiele męskich sylwetek oparł własnie na szerościach w wersji total look. Szarość ma bardzo wiele odcieni, na jakich skupić się w tym sezonie? Modne są zarówno te mgliste, pastelowe jak i zimne, grafitowe. Uwaga! Zbudujesz modną sylwetkę, łącząc szarość z wcześniej opisaną zielenią. Te kolory się uwielbiają!

No.3 Biel

Biel to kolor na tyle neutralny i elegancki zarazem, że nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu TOP kolorów. Kojarzona przede wszystkim z eleganckimi koszulami lub sportowymi T-shirtami, świeci triumfy w tym sezonie. Jak nosić biel? Połącz ją z innymi jasnymi, pastelowymi ubraniami lub ubierz się w całości na biało. Tak bardzo unikane przez mężczyzn białe spodnie to kluczowy element letnich stylizacji. W połączeniu z białą koszulą i marynarką pomoże stworzyć look podobny do tego, jaki zaprezentował dom mody Givenchy.

Nasze propozycje

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.