Kategorie

szara marynarka i jasnoniebieska koszula dla otyłego mężczyzny

Trudna sylwetka — otyły mężczyzna

Sylwetka XXL w modzie męskiej jest najczęściej bagatelizowana — jeśli jesteś otyłym mężczyzną, możesz znać ten problem. Nie wiesz, jakie ubrania wybrać i jak dopasować je do swojej wagi? Dzisiaj masz szansę uzupełnić swoją wiedzę.

Rozmiar ubrań ma znaczenie

 

Pierwsza i najważniejsza zasada mody dla osób plus size — właściwy rozmiar. Otyli mężczyźni często maskują swoją sylwetkę obszernymi podkoszulkami i szerokimi spodniami, co nie wygląda dobrze. Wręcz przeciwnie, dodaje jeszcze więcej kilogramów. Porzuć szarobure worki i zastąp je ubraniami dopasowanymi do Twoich gabarytów. Marynarki, koszule czy spodnie dobieraj sugerując się swoją wagą i obwodami poszczególnych części ciała. Może się zdarzyć, że ubrania w dużym rozmiarze będę na Ciebie za długie. Problem ten rozwiąże dobry krawiec, który skróci nogawki czy rękawy.

Fasony dla otyłego mężczyzny

 

Jeśli masz nadwagę, nie oznacza to, że jesteś skazany na rzeczy oversize. Nie bój się ubrań dopasowanych, otulających Twoją sylwetkę, a jednocześnie niezbyt obcisłych. Warto pomyśleć nad stylowymi koszulami, których pionowa listwa zapięcia optycznie Cię wysmukli. Spodnie nie muszą być jednakowo szerokie na całej długości, co mocniej podkreśla masywność figury. Modele z lekko zwężanymi nogawkami dodadzą lekkości Twojej sylwetce. Szukając okrycia wierzchniego, zwracaj uwagę na jego długość. Kurtki i płaszcze sięgające do połowy uda świetnie zamaskują niedoskonałości Twojego brzucha i nóg.

Kolory dla mężczyzny plus size

Zgodnie ze stereotypami, otyły mężczyzna powinien nosić czerń, gdyż ten kolor wyszczupla. Niestety, mroczny odcień nie pasuje każdemu, co więcej, dodaje powagi i może przytłoczyć. Nie bój się nieco ożywić swoich stylizacji. Granaty, szarości, ciemne zielenie, burgundy i brązy to baza barw, przy której powinieneś pozostać. Mocniejsze kolory warto wplatać w roli dodatków, np. krawatów, butów czy szalików. Uważaj na neonowe i pastelowe odcienie, które źle dobrane mogą zrobić krzywdę Twojej sylwetce i skierować na Ciebie uwagę otoczenia.

Czego powinien unikać otyły mężczyzna?

 

Praktycznie dla każdej sylwetki można stworzyć czarną listę, na której znajdą się zakazane ubrania. Mężczyźni z nadwagą przede wszystkim nie powinni nosić rzeczy optycznie pogrubiających. Odpadają puchowe kurtki i kamizelki, bluzy ze ściągaczami oraz grube warkoczowe sploty na swetrach. Uważaj na desenie. Osobom plus size nie polecamy poziomych linii, printów w duże kraty czy romby (mocno poszerzają sylwetkę) oraz dużych napisów na koszulkach. Wybierając marynarkę czy bluzę, zwróć uwagę na kieszenie — duże i naszyte w okolicy brzucha pogrubią tę część ciała.

Fot.: Instagram, Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.