Kategorie

popielata marynarka dla wysokiego mężczyzny

Jak powinien ubierać się wysoki mężczyzna?

Dodatkowe kilkanaście centymetrów wzrostu może dla niektórych być kłopotem. Jesteś wysokim meżczyzną? Zobacz, jakie ubrania możesz nosić, a czego lepiej się wystrzegać. Spraw, aby Twój wzrost stał się Twoim atutem!

Dobrze wiemy, że wysocy mężczyźni wzbudzają zainteresowanie kobiet i wyglądają niezwykle reprezentacyjnie. Niestety, wysoki wzrost nie zawsze jest błogosławieństwem. Krótkie i obcisłe ubrania, brak pomysłu na stworzenie spójnej i proporcjonalnej sylwetki, chude kończyny, które trudno zamaskować — ręka do góry, jeśli któryś z wysokich panów nie miał takich problemów.

Jak wybierać ubrania?

Dylematem wysokiego mężczyzny jest znalezienie ubrania, które leży idealnie i nie jest zbyt krótkie. Cóż, niscy mężczyźni zawsze mogą skrócić przydługie rękawy czy nogawki, ale osoby ponadprzeciętnego wzrostu raczej nic nie zrobią z przykrótkimi rzeczami. Wybieraj zatem długie fasony. W przypadku okryć idealne dla Ciebie będą dłuższe płaszcze i dwurzędowe kurtki oraz parki. Warto też poszukać sklepów specjalizujących się w nietypowych fasonach. Kupisz tam dopasowane koszule z rękawami o odpowiedniej długości czy perfekcyjnie leżące na sylwetce jeansy. Fason spodni powinien być dopasowany, ale nie obcisły. Popularne skinny jeans  mogą niepotrzebnie podkreślić chude i długie nogi.

Co z obuwiem?

Rozmiarówka butów jest zazwyczaj bogata, więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem odpowiednich. To, na co musisz zwrócić uwagę, to ich kształt. Duże rozmiary są zazwyczaj długie i wąskie, co czasem tworzy komiczny efekt. Grubsze podeszwy i wyższe cholewki sprawią, że Twoje stopy będą wyglądać proporcjonalnie. Spróbuj zaprzyjaźnić się z wyższym obuwiem nie tylko zimą: trampki z cholewą i krótkie spodnie są połączeniem, które pasuje jedynie wysokim mężczyznom. Natomiast w żadnym wypadku nie zakładaj butów ze szpicami lub wywiniętymi czubkami, które mocno je wydłużą.

Jakie wzory i kolory może nosić wysoki mężczyzna?

Generalnie, wysoki mężczyzna ma łatwiej niż ten niższy, gdyż może sobie pozwolić na większą swobodę w zakresie kolorystyki i deseni. Twoim sprzymierzeńcem będą poziome pasy, dzięki którym dodasz swojej klatce piersiowej objętości. Możesz też nosić inne wzory, zakładając koszule w kratkę czy kropki. Unikaj jednolitych kolorystycznie stylizacji, które jeszcze bardziej Cię wydłużą. Zamiast tego postaw na kontrasty: szare spodnie i granatowa koszula wizualnie odejmie Ci kilka centymetrów.

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.

2 komentarze

  • Michał

    Luty 16, 2017 at 4:54 pm

    Sklepy specjalizujące się w nietypowych fasonach? Możecie podać jakiś przykład gdzie kupie dobrze dopasowaną koszulę czy spodnie. Mam 190 cm. W markowych sklepach nie ma na mnie rozmiaru, koszule za duże lub za krótkie rękawy, a spodnie za krótkie na długość. Ten dylemat trwa cały czas. Pomożecie ?

  • Agata

    Luty 7, 2018 at 11:33 pm

    Przyłączam się do pytania.Gdzie mogę kupić ubrania dla mężczyzny,wzrost 200 cm.?Sylwetka koszykarza…Będę wdzięczna za podpowiedź.