Kategorie

Ubierz się jak bohaterka z serialu

Perfekcyjnie wykreowane postacie, których styl odzwierciedla ich mocny charakter! Zapraszamy do garderoby najlepiej ubranych bohaterek z seriali! Zobacz kto znalazł się w tym zestawieniu.

Claire Underwood – House of Cards

Jej styl określa najlepiej jedno słowo – wyrafinowanie. Twórcy serialu bardzo dbają, żeby strój Claire był perfekcyjny w każdym detalu i idealnie wpisywał się w wykreowaną przez Robin Wright postać. Clair to kobieta z wyjątkowo wysokimi ambicjami,  która równie mocno jak jej mąż pragnie władzy na najwyższym szczeblu politycznym. Sama Claire zawsze stara się być perfekcyjna, każde jej zachowanie lub słowo jest przemyślane i prowadzi do konkretnego celu. To samo tyczy się jej garderoby, która musi być nieskazitelna, jak nosząca ją właścicielka. Kostiumograf pracujący przy serialu – Tom Broecker, opisuje styl Pani Underwood, jako tarcze, która chroni postać Claire przed obłudnym i nieprzewidywalnym światem polityki.

Stylizacje z seriali

Claire Underwood nosi się z pełną elegancji, niesamowitą klasą. Jej stroje są zawsze bardzo minimalistyczne, a fasony proste w formie, nie ma tu miejsca na żadną ekstrawagancję lub wymyślne dodatki. Duże znaczenie w garderobie Claire odgrywa kolorystyka. Zdecydowanie przeważa w niej czerń, co mocno podkreśla charakter bohaterki oraz jej nowojorskie wyczucie stylu. Często wybiera również granaty, szarości oraz biele, które zakłada w sytuacjach wymagających ocieplenia wizerunku. Twórcy serialu dbają o to, żeby kobiety mogły utożsamić się z postacią Claire, dlatego wybierają dla niej rzeczy z aktualnych kolekcji popularnych amerykańskich marek, takich jak: Calvin Klein, Theory, Banana Republic i Ralph Lauren. Jej styl jest na pewno godny naśladowania, szczególnie dla tych z Was, które obowiązuje biurowy dress code.

Rachel Zane – Suits

 

Akcja serialu Suits toczy się w nowojorskiej kancelarii prawnej, w której bohaterowie onieśmielają nie tylko wyjątkową błyskotliwością, ale również perfekcyjnymi kreacjami, które są miarą luksusu i niesamowitej klasy. Głównym kostiumografem serialu jest Jolie Andreatta, która w kancelarii Pearson/Specter/Litt, wykreowała niewątpliwie jednych z najbardziej stylowych prawników świata.

Stylizacje z seriali

Garnitur, to nieodłączny atrybut prawnika, tak jest również w opisywanym przez nas serialu, jednak tutaj twórcy zadbali, żeby ich bohaterowie prezentowali się tylko w tych niebotycznie drogich i idealnie skrojonych od Toma Forda lub Burberry. W tym artykule chcielibyśmy jednak skupić się na damskiej reprezentacji serialu Suits, a dokładnie na Rachel Zane. To młoda, aspirująca prawniczka, która perfekcyjnie wpisuje się w klimat high fashion, jaki panuje w serialu. Jej znak rozpoznawczy to ołówkowa spódnica z wysokim stanem, która pięknie podkreśla figurę klepsydry. Bluzki jakie wybiera są zazwyczaj z lekkich, jedwabnych materiałów, które zdobią żaboty lub fantazyjne koronki. Często stawia również na koszule o męskim kroju, które podkreślają jej formalny look. Nie możemy zapomnieć o szpilkach, z którymi Rachel nigdy się nie rozstaje i zawsze porusza się w nich z pełną gracją, mimo wielu godzin spędzonych w kancelarii. Kobieta ideał!

Blair Waldorf – Gossip Girl

Blair to kobieta intryga. Bywa bardzo zmysłowa, dziewczęca, ale często pokazuje również swoją mroczniejszą stronę, femme fatale. Niezależnie od tego jaką twarz Blair aktualnie oglądamy na ekranie, to musimy przyznać, że zawsze jest przy tym nienagannie ubrana. Blair pochodzi z bogatej rodziny z Manhattanu, dlatego dzięki nieograniczonym środkom na koncie, może sobie pozwolić na drogie kreacje w typowo nowojorskim stylu z dodatkiem paryskiej fantazji.

Stylizacje z seriali

Blair w pierwszym sezonie Gossip Girl poznajemy jako uczennice college’u, w którym przewodzi armii wpatrzonych w nią koleżanek. W szkole panują pewne reguły, dlatego nasza bohaterka zakłada mundurek, w którym przemyca szczyptę swojej osobowości w postaci retro opasek, kuszących zakolanówek i drogich torebek. Styl Blair z biegiem czasu bardzo się zmienia i staje się bardziej kobiecy oraz elegancki. Dominują w nim rozkloszowane sukienki, bluzki z falbanami lub kokardami, oraz bogato zdobione marynarki. Blair zdecydowanie nie boi się niekonwencjonalnych połączeń, z łatwością łączy pozornie niepasujące do siebie kolory i faktury. Jej znak rozpoznawczy to na pewno bardzo drogie metki na jej ubraniach. Blair kocha rzeczy od światowej klasy projektantów, takich jak: Marc Jacobs, Chloé, Dior, Valentino, czy Alexander Wang.

Fot.: East News, materiały prasowe

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.