Kategorie

jaki zimowy płaszcz

Wiemy, jaki zimowy płaszcz Cię wysmukli

To nie żart! Idealny zimowy płaszcz, który wyszczupli Twoją sylwetkę istnieje – wystarczy, aby charakteryzował się poniższymi elementami. Sprawdź, jak powinno wyglądać wyszczuplające okrycie wierzchnie i zobacz nasze typy.

Zima w pełni, więc ubierasz się na cebulkę, skrywasz pod kilkoma warstwami grubych swetrów i podreptując w miejscu marzniesz na ośnieżonej ulicy. Przy okazji z zazdrością zerkasz na seksowne kobiety, które pomimo mrozu i przenikliwego wiatru potrafią wyglądać ponętnie, elegancko i, przede wszystkim, szczupło. Jak one to robią, mając na sobie gruby płaszcz? Odpowiedź tkwi w jego fasonie i kilku elementach, które optycznie odejmują kilogramów. Weź głęboki oddech i przygotuj się – za chwilę dowiesz się, jaki powinien być perfekcyjny wyszczuplający zimowy płaszcz. Później wystarczy zaopatrzyć się w wymarzony model, nasze propozycje okryć na zimę znajdziesz poniżej.

Wyszczuplający fason

W sklepach zazwyczaj masz do wyboru płaszcze jednorzędowe i dwurzędowe. Jeśli pragniesz odjąć sobie kilogramów, wybierz te pierwsze. Pionowa linia, jaką tworzą guziki, ma niesamowite właściwości wyszczuplające i wydłużające. Zwróć też uwagę, co znajduję się w okolicach talii – pożądany jest pasek, który przecina sylwetkę w najszczuplejszym miejscu i pozwala lepiej dopasować okrycie wierzchnie do naszego ciała. Meghan Markle, która upodobała sobie płaszcze przewiązywane w talii nie może się mylić!

Modne płaszcze z wiązaniem:

Perfekcyjna długość

Płaszcze maxi mogą obciążać sylwetkę, zwłaszcza jeśli zaliczasz się do grona wysokich osób. Z kolei krótkie okrycia zniekształcają proporcje Twojej figury i mogą odsłonić takie mankamenty, jak: masywne uda, szerokie biodra czy krzywe nogi. Dlatego perfekcyjny płaszcz powinien kończyć się na wysokości kolan lub tuż przed nimi – dzięki takiej długości będziesz wyglądać szczuplej i lżej.

Idealny dekolt

Ostre linie powodują, że sylwetka wydaje się smuklejsza, dlatego dekolt w kształcie V oraz rewersowy kołnierz z ostro zakończonymi klapami powinny być dla siebie priorytetem. Taki typ wydłuża szyję i wyszczupla tułów. Jeśli boisz się, że zmarzniesz, zainwestuj w ciepły szal.

Płaszcze z rewersowym kołnierzem:

Charakterystyczny kolor

Powszechnie wiadomo, że czerń wyszczupla. Ale nie tylko ona! Nie bój się, jeżeli chcesz wyglądać szczuplej, nie jesteś skazana wyłącznie na czarny monotonny zimowy płaszcz. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa – każdy intensywny kolor może optycznie odjąć nadmiar kilogramów. Rozejrzyj się za płaszczami w odcieniach czerwieni, granatu, nasyconej zieleni, fioletu i bordo. Są modne i naprawdę piękne!

Wyszczuplające płaszcze w różnych kolorach:

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.