Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Wszystko co chcieliście wiedzieć o pokazie Yeezy Season 5
YEEZY 5 NYFW 2017

Wszystko co chcieliście wiedzieć o pokazie Yeezy Season 5

Czym tym razem zaskoczył nas Kanye West? Kto siedział w pierwszym rzędzie na prezentacji najnowszej kolekcji Yeezy podczas NYFW? Jak wyglądała scenografia z pokazu, na który zakazano wstępu fotoreporterom? Zobaczcie kulisy wydarzenia, o którym mówią wszyscy…

Gwiazdy na pokazie Yeezy Season 5

Pokaz najnowszej kolekcji Yeezy Season 5 odbył się 15 lutego podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody w Pier 59 Studios. W pierwszym rzędzie nie zabrakło żony Westa, Kim Kardashian West ubranej w bordową stylizację niemal identyczną jak te, które pokazał jej mąż na wybiegu. Obok celebrytki siedziała Carine Roitfeld, Anna Wintour, modelka Hailey Baldwin i oczywiście siostra Kim, Kylie Jenner.  Pokaz rozpoczął się z 20 minutowym poślizgiem, co goście pokazu uznali za duży sukces po dwugodzinnym opóźnieniu jakie zaserwował im projektant podczas prezentacji swojej poprzedniej kolekcji. Kanye nie byłby sobą, gdyby nie zaskoczył widowni niekonwencjonalną scenografią! Tym razem była prezentacja video pokazująca obracających się wokół własnej osi modeli i modelki na zaciemnionym backstage’u. Oryginalnemu projektowi towarzyszył cover piosenki Bed J. Holiday’a w wykonaniu zespołu The Dream. Wśród najlepszych nazwisk w modelingu, uwagę zwracała Halima Aden, pierwsza modelka, która wystąpiła na pokazie w hidżabie!

Finał pokazu Kanye Westa i nowe Yeezy Boost

Kolekcja, którą  stworzył West, wraz z marką Adidas, jest pierwszą, która doczekała się tak wielu pochlebnych opinii. Raper oszczędził nam kontrowersyjnych projektów po obejrzeniu których, prasa na całym świecie wątpiła w jego talent i możliwości. Najnowsza linia Yeezy to kwintesencja streetwearu w najlepszym wydaniu! Na ubraniach w neutralnych kolorach, mogliśmy dostrzec logotypy Adidasa i charakterystyczne dla marki trzy paski. Kultowe już buty Yeezy Boost w nowej wersji są bardziej masywne, ale ich design wciąż pozytywnie zaskakuje. Yeezy Boost 350’s będzie też można kupić w kilku wersjach kolorystycznych.

YEEZY SEASON 5

Post udostępniony przez YEEZY BOOSTS (@yeezyboosts) 16 Lut, 2017 o 2:46 PST

Pomimo, że na pokaz nie wpuszczono fotoreporterów i dodatkowo zakazano używania komórek i relacjonowania pokazu na Snapchacie i Instagramie, do sieci wyciekło mnóstwo krótkich filmów kręconych przez gości, którzy wytycznymi projektanta się nie przejęli…

YEEZY SEASON 5 FINALE #MafiaSZN

Post udostępniony przez Yeezy Mafia (@yeezymafia) 15 Lut, 2017 o 1:34 PST

Hity z kolekcji Yeezy Season 5

Burgundy vibes ?? #yeezy #yeezyseason5

Post udostępniony przez ✖️IT’S ALL ABOUT THE STYLE✖️ (@styledbyanja) 16 Lut, 2017 o 1:49 PST

W najnowszej kolekcji Kanye Westa znajdziemy ciekawe wariacje na temat klasycznego dżinsu, wzoru moro i aksamitu. Projektant postanowił poszerzyć tym razem paletę kolorów o nasycony błękit i bordo, które fantastycznie wyglądało zestawione z nasyconą czernią, delikatną oliwką i szarościami. Hitem kolekcji już została okrzyknięta długo zapowiadana linia Calabasas, w której logo Adidasa zastąpiły printy z nazwą miasta, umieszczone na oversizowych bluzach z kapturem. Wszystkie elementy kolekcji wyglądały na lekko zniszczone, czym projektant udowodnił, że pomimo braku kontrowersji na wybiegu, nie zamierza odchodzić od charakterystycznej dla siebie estetyki.

Yeezy season 5 ? #yeezy #yeezyseason5

Post udostępniony przez ✖️IT’S ALL ABOUT THE STYLE✖️ (@styledbyanja) 16 Lut, 2017 o 1:46 PST

Fot. eastnews.pl, Instagram

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.