Kategorie

  • Allani
  • /
  • Eventy
  • /
  • Wybory Miss Wheelchair World 2017 po raz pierwszy w Polsce!
Miss Wheelchair World 2017

Wybory Miss Wheelchair World 2017 po raz pierwszy w Polsce!

Już niebawem kobiety na wózkach inwalidzkich z całego świata powalczą o tytuł Miss Wheelchair World. Pierwszy taki konkurs piękności w historii odbędzie się w Polsce! Poznajcie więcej szczegółów tego niecodziennego wydarzenia!

Piękno nie zna granic, co pokazuje organizowany konkurs o tytuł Miss Wheelchair World 2017, któremu patronuje Allani. Jeśli myślicie, że macie do czynienia z kolejnym wydarzeniem, na którym promuje się próżność, grubo się mylicie! Wybory Miss Wheelchair World to manifest o prawa kobiet – ich niezależność, możliwość samorealizacji i poczucie własnej wartości bez względu na miejsce zamieszkania, sposób poruszania czy status społeczny. Konkurs ma zwrócić uwagę na miejsce osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, a jego celem jest zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością, łamanie stereotypów oraz walka z dyskryminacją tak w Polsce, jak i na świecie.

[su_youtube url=”https://youtu.be/yqR_WnP3wDc” width=”840″ height=”800″]zdj [/su_youtube]

Kto zostanie Miss Wheelchair World?

O tytuł najpiękniejszej zawalczy 24 kobiet poruszających się na wózkach inwalidzkich z całego świata, które zostały wytypowane przez jury konkursu na podstawie zgłoszeń. Są wśród nich obywatelki m.in. Francji, Holandii, Indii, Brazylii, Rosji, Chile… Polskę będą reprezentować Adrianna Zawadzińska oraz Beata Jałocha, za które mocno trzymamy kciuki. Finalistki przyjadą do Warszawy pod koniec września, a na miejscu będzie czekać na nie mnóstwo atrakcji: wycieczki po najciekawszych zakamarkach stolicy, spotkania  oraz warsztaty choreograficzne i fotograficzne. Finałowa gala odbędzie się w sobotę, 7 października w Arenie Ursynów. Bezpłatne bilety na wydarzenie możecie nabyć na www.misswheelchairworld.com.

uczestniczki Miss Wheelchair World 2017

A już teraz, jeśli macie ochotę, możecie poczuć się jak jurorzy konkursu i wybrać Miss Popularności. Głosowanie potrwa do 6 października – poznajcie wszystkie uczestniczki Miss Wheelchair World !

Organizatorem wyborów jest Fundacja Jedyna Taka

Fot.: Materiały prasowe organizatora

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.