Kategorie

  • Allani
  • /
  • Stylowe porady
  • /
  • Wymiary kurtki damskiej i męskiej – jak mierzyć? Praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w zakupie kurtki idealnej

Wymiary kurtki damskiej i męskiej – jak mierzyć? Praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w zakupie kurtki idealnej

Zakup nowego okrycia wierzchniego to nie lada wyzwanie. Choć dobór rozmiaru wydaje się być oczywistą kwestią, to nie warto kierować się tylko tymi oznaczeniami. To wymiary kurtki pozwolą Ci dokonać trafnego wyboru i pomogą znaleźć ten idealny model. Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się jak dobrać odpowiedni rozmiar. 

Wymiary kurtki – jak czytać? Co wziąć pod uwagę przy zakupie idealnego modelu?

Nowe zakupy cieszą bardziej, gdy ubrania dobrze układają się na sylwetce. Choć w większości przypadków nie ma z tym problemu, to schody zaczynają się wtedy, gdy przychodzi do wyboru nowej kurtki. Czasami mimo perfekcyjnie dobranego rozmiaru mogą prezentować się nieodpowiednio. Dlatego warto brać pod uwagę nie tylko design czy oznaczenia typu “„S”, „M” czy „L”, ale przede wszystkim wymiary kurtki. Każdy producent posiada inne formy, dlatego rozmiary różnych firm mogą się znacznie od siebie różnić.

Jak dobrać rozmiar kurtki? Zacznij od zmierzenia:

  • obwodu klatki piersiowej;
  • obwodu w pasie i biodrach;
  • długości od barku do nagarstka; 
  • wzrostu.

Wymiary kurtki w tabeli producenta należy zestawić z otrzymanymi przez Ciebie wynikami. Dzięki temu dokonanie prawidłowego zakupu powinno stać się łatwiejsze. 

To jednak nie wszystko. By wiedzieć jak dobrać rozmiar kurtki i móc cieszyć się udanym zakupem, trzeba pamiętać także o innych zasadach. Przybliżymy Ci je w poniższym tekście.

Kurtki damskie na wiosnę 2022 – zobacz najmodniejsze modele na ten sezon!

Jak czytać wymiary kurtki w tabeli damskiej? Proste wskazówki, które ułatwią Ci zakupy

rozmiary kurtek damskich

Odczytywanie tabeli rozmiarów może wydawać się uciążliwe, ale pamiętaj, że to Twój krok ku udanym zakupom. Kurtka to istotny element damskiej garderoby, na który nierzadko wydajemy więcej pieniędzy, niż w przypadku koszulek czy spodni. Trzeba więc dokonać wyboru, który będzie przemyślany, i który posłuży co najmniej kilka sezonów.

Jak czytać wymiary kurtki damskiej? Zazwyczaj każdy obszar podawany jest w centymetrach, a obok nich widnieje odpowiadający im rozmiar. 

Jeśli zastanawiasz się jak mierzyć wymiary kurtki damskiej, by znaleźć tą idealną nie przykładaj uwagi do każdego jednego milimetra. Czasem lepiej zdecydować się na dłuższy wariant rękawa, niż wskazuje tabela rozmiarów, zwłaszcza jeśli nosisz zimą grube warstwy swetrów. Jeśli okaże się, że rękaw jest nieco przydługi, bez trudu go podwiniesz, jeśli jednak będzie za krótki, pojawi się niemały problem. Tak samo w przypadku, gdy Twoje wymiary wskazują na różne rozmiary kurtek – postaw na większy model.

Jak dobrać rozmiar kurtki męskiej, by leżała idealnie? Znamy odpowiedzi!

W przypadku panów sytuacja ma się analogicznie do tabeli rozmiarów kurtek damskich. Należy zwrócić uwagę na centymetry konkretnych obszarów, a następnie wybrać odpowiadający do nich rozmiar. Trzeba koniecznie pamiętać o zmierzeniu swoich obwodów z naciskiem na długość ramienia. 

By dowiedzieć się jak dobrać rozmiar kurtki męskiej, można posłużyć się ubraniem, które już jest w Twojej szafie. Połóż swój ulubiony model na płasko i zmierz długość rękawa lub jego długość całkowitą i porównaj z wymiarami kurtek w tabeli. To pozwoli Ci otrzymać skalę porównawczą, dzięki której łatwiej dobierzesz rozmiar kurtki męskiej do sylwetki. 

Wskazówka! Panowie mają tendencję do zakupu większego rozmiaru, niż wskazują wymiary kurtki w tabeli. Pamiętaj jednak podczas zakupu, że zbyt luźny model może prezentować się na Twojej sylwetce jak kurtka po starszym bracie.

Już wiesz jak czytać wymiary kurtki i jak dobrać rozmiar kurtki męskiej i damskiej tak, aby znaleźć odpowiedni model, który posłuży kilka sezonów. Zapamiętaj te wskazówki podczas kolejnych zakupów, bo tylko to pozwoli Ci cieszyć się z udanych łowów!

Kupuj mądrze! Poznaj rankingi, które pomogą Ci w zakupach:

Znajdź kurtkę w dopasowanych wymiarach na Allani.pl:

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.