Kategorie

  • Allani
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Wystające skarpetki – najbardziej kontrowersyjny dodatek kilku ostatnich lat
wystające skarpetki

Wystające skarpetki – najbardziej kontrowersyjny dodatek kilku ostatnich lat

Skarpetki – niby mały detal, a potrafi narobić niezłego zamieszania. Po latach banicji i zapomnienia ten dodatek w wielkim stylu wraca do gorącej czołówki trendów. Wystające skarpetki – hit czy kit? Sprawdź!

Kiedyś skarpetki miały jedynie chronić nasze stopy, dziś to coś więcej, niż tylko bieliźniany dodatek. Nie da się ukryć, że fashionistki straciły dla nich głowę! Projektanci od lat lansują połączenie skarpetek z odkrytymi butami czy szpilkami. Kobiety podeszły do tego kontrowersyjnego trendu dość nieśmiało, z dużą rezerwą. Teraz co chwilę pojawiają się nowe, zaskakujące zestawienia, dlatego wystające skarpetki stały się tak ważnym elementem w outiftach it-girls. To hit, a może największy kit kilku ostatnich lat? Sprawdź!

Modowy koszmar staje się bestsellerem

Połączenie skarpetek z odkrytym obuwiem, Twoja pierwsza myśl to… Od razu do głowy przychodzi Ci polski turystka lub stylizacja starszego pana? Nie Ty jedna masz takie skojarzenia! Ten kontrowersyjny duet to koszmar polskiej ulicy, a co ciekawe, również największy modowy hit. Od kilku już lat wystające skarpetki są obecne zarówno na wybiegu, jak i w lookach stylowych dziewczyn. To małe akcesorium zyskuje coraz więcej fanek! Nie ważne, jaka jest pora roku czy pogoda – it-girls noszą skarpetki na okrągło! Zawsze jednak muszą być widoczne.


Zapomnij o krótkich stopkach!

https://www.instagram.com/p/BeAkBpVnD7Z/?taken-by=paniekscelencja

Dawniej do sportowych butów zakładałyśmy głównie krótkie skarpetki, które sięgały poniżej linii kostki. Dzięki temu stopki były praktycznie niewidoczne, sprawiały wrażenie, że stopa jest naga. Wiele dziewczyn rezygnuje z tego modelu i wybiera długie, sportowe wersje, np. z kolorowymi paskami. Takie skarpetki zakładamy na spodnie lub nosimy ze spódnicą – mini lub midi. Im bardziej będą widoczne, tym lepiej! Uprzedzamy jednak, takie połączenie bardzo przyciąga uwagę do nóg, zwłaszcza do łydek. Niezwykle łatwo tutaj o modową wpadkę i przesadę…

Wystające skarpetki – hit czy kit?

 

Zdania na temat noszenia skarpetek na wierzchu są podzielone – jedni pokochali ten trend, inni uważają go za największy obciach. Zagorzałe fanki mody nie zrezygnują z tego dodatku, projektanci również nie zamierzają o nim prędko zapomnieć! Tej zimy królują grube modele z frotte, wiosną zastąpią je znacznie cieńsze wersje, które przypominają pończochy starszej pani. Jedno jest pewne – mężczyźni nie znoszą, gdy kobiety pokazują swoje skarpetki! Miejmy nadzieje, że Twój facet nie każe Ci wybierać…

Fot.: Shutterstock, Instagram @paniekscelencja 

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.