Kategorie

  • Allani
  • /
  • Makijaż
  • /
  • Wystarczy 10 sekund i jeden produkt, żeby stworzyć idealne smokey eye
smoky eye

Wystarczy 10 sekund i jeden produkt, żeby stworzyć idealne smokey eye

Smokey eye klasycznie kojarzy się z makijażem dopełniającym wieczorowe stylizacje, który wydobywa głębię naszego spojrzenia. A co powiecie na wykorzystanie „przydymionego oka” na co dzień? Udowodnimy, że można stworzyć taki makijaż w kilka sekund, jednym produktem.

Smokey eye na co dzień

Makijaż wykonany ciemnymi kosmetykami wcale nie musi być mocny i pasować jedynie do eleganckich, wieczorowych kreacji. Delikatne smokey eye sprawdzi się również na co dzień, szczególnie dla tych dziewczyn, które chcą podkreślić swój mocny, wyrazisty charakter. Problem pojawia się jednak przy jego wykonaniu. Większość z nas obawia się samodzielnego tworzenia smokey, ze względu na możliwość powstaniem nieestetycznej i szpecącej nas plamy na powiekach. Mamy jednak na to sposób! Przepis na idealny „przydymiony” makijaż, do którego wykonania potrzebujesz jedynie kilku kosmetyków, zdradziła piosenkarka R&B – Cassie. Zobaczcie!

Hanging out at the @diamond.fairfax store!

Post udostępniony przez Casandra (@cassie)

W tym przepisie najbardziej podoba nam się mała ilość składników:

  • miękka kredka do oczu
  • pędzelek
  • opcjonalnie cień do powiek

Zaskakujące? Standardowo makijaż ten kojarzy nam się z dużą ilością skrupulatnie rozblendowanego cienia, połączonego z eyelinerem. Cassie udowadnia jednak, że wystarczy pomalowanie kilkoma chaotycznymi ruchami powieki czarną kredką, a następnie rozprowadzenie jej delikatnym pędzelkiem po całej powierzchni. Dla wzmocnienia efektu można dołożyć odrobinę połyskującego cienia na środek oraz w kącikach oka. Ciekawym trikiem, jaki zaprezentowała nam Cassie, jest nałożenie kredki na linię wodną oka oraz pod górnymi rzęsami, co mocno akcentuje nasze spojrzenie i nadaje mu głębi. Teraz wystarczy tylko wytuszować rzęsy i makijaż gotowy! Nie wierzycie? Zobaczcie, jak to robi Cassie:

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=xOymnOn_Lf0″ width=”840″ height=”800″]zdj [/su_youtube]

Fot.: Shutterstock, Instagram

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.