Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Zapomnij o prostych włosach! Do łask powraca kontrowersyjny trend!
karbowane włosy

Zapomnij o prostych włosach! Do łask powraca kontrowersyjny trend!

Chciałabyś zaszaleć ze swoją fryzurą? W takim razie crimped hair są stworzone dla Ciebie! Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? To nic innego, jak modne w latach 90. ekscentryczne karbowanie włosów! Czy w tym sezonie również wiąże się ono z burzą kręconych włosów o imponującej objętości? Sprawdźmy.

Oznaka kiczu czy HOT trend?

Karbowane włosy powracają do łask – czytając to, pewnie odczuwasz pewną konsternację. Nie ma co ukrywać, że dwie dekady temu były one oznaką kiczu, szczególnie jeśli występowały w połączeniu z intensywnym, kolorowym makijażem wzbogaconym brokatem oraz grubą taflą błyszczyka. Kiedyś kobiety karbowały włosy nie tylko dla samej stylizacji, ale również dla objętości! Na szczęście od tego czasu wiele się zmieniło…

Jak to zwykle bywa z trendami z wcześniejszych lat, obecnie przeszły one transformację i szturmem wkroczyły do stylizacyjnych trendów! Popularność karbowanych włosów potwierdzają największe gwiazdy! Tę modną fryzurę mogłyśmy podziwiać m.in. u Beyoncé, która takie uczesanie zaprezentowała niedawno na swoim Instagramie. Na co w szczególności powinnyśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim w tym sezonie karbowane włosy to nie bezkształtna forma stworzona na całej długości włosów, a przemyślana stylizacja, w której karbowanie jest jedynie subtelnym dodatkiem.

Prosta fryzura z karbowanymi włosami

Jak ujarzmić karbowane włosy? Przede wszystkim skup się na detalach. Modne zagięcia na włosach wyglądają imponująco, gdy znajdują się jedynie na pojedynczych kosmykach – dzięki temu fryzura nabiera „przestrzeni” oraz nowoczesnej formy. Wbrew pozorom bardzo łatwo stworzyć crimped hair! Wystarczy, że na lekko zwilżonych włosach zrobisz małego warkoczyka, którego po wysuszeniu rozpleciesz i rozczeszesz. Jeśli chcesz podejść do tematu bardziej profesjonalnie, użyj karbownicy! Możesz kupić ją jako osobne urządzenie lub znaleźć prostownicę z nakładkami przeznaczonymi do tego typu stylizacji włosów.

Powyżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótki tutorial, jak można w nowoczesny i niezwykle modny sposób ułożyć karbowane włosy. Jednak jeśli ta fryzura wydaje Ci się zbyt skomplikowana, możesz również postawić na niski koński ogon! Jak go wykonać? Pokarbuj kilka kosmyków, a następnie zwiąż całość włosów gumką. Kucyk podtapiruj, tak aby zyskał na objętości. Proste, ale efektowne!

Fot.: Shuterstock, Isntagram

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.