Kategorie

  • Allani
  • /
  • Pielęgnacja
  • /
  • Zdradzimy Ci, dlaczego Twoje paznokcie wyglądają tak nieatrakcyjnie
brzydkie paznokcie

Zdradzimy Ci, dlaczego Twoje paznokcie wyglądają tak nieatrakcyjnie

Mówią, że dłonie to wizytówka kobiety! Popatrz teraz na swoje i szczerze odpowiedz: czy na pewno Twoje paznokcie zachwycają swoim wyglądem? Jeśli chociaż przez chwilę się zastanowiłaś, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Nikt nie mówi, że nie dbasz o swoje paznokcie! Wręcz przeciwnie – nie wątpimy, że ich estetyczny wygląd jest dla Ciebie bardzo ważny. Zakładamy, że często wykonujesz manicure, obcinasz skórki, nadajesz im pilniczkiem odpowiedni kształt – mimo to, przyznaj, wciąż nie są perfekcyjne? Niestety są pewnie czynności, które zniweczą nawet najdokładniejszą stylizację paznokci i nie ważne jak będziesz się starała, nigdy nie będą one wyglądać jak z reklamy lakierów. Nie obawiaj się jednak, wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, a zapewniamy, że jakość Twoich paznokci znacznie się polepszy.

Obgryzanie paznokci

Wiemy, że czasami jest to silniejsze od Ciebie. Nie umiesz zapanować nad obgryzaniem paznokci, które nasila się u Ciebie szczególnie w sytuacjach nerwowych. Musisz sobie jednak uświadomić tę zależność i spróbować z tym walczyć! Na rynku dostępne są preparaty, które nadają paznokciom gorzkiego, nieprzyjemnego smaku, który ma zniechęcić Cię do ponownego obgryzania. Jeśli jednak mimo prób wciąż obgryzasz paznokcie, może warto pomyśleć o profesjonalnej stylizacji. Hybryda lub paznokcie żelowe są dużo twardsze, dlatego przez dłuższy okres będą wyglądać estetycznie, a Ty nie będziesz musiała się wstydzić swoich dłoni.

Nieużywanie rękawiczek

To jedna z najczęstszych przyczyn, która prowadzi do osłabionych, rozdwajających się paznokci. Brak rękawiczek przy wykonywaniu prac domowych to absolutna masakra dla naszych dłoni. Detergenty, mając bliski kontakt z naszymi dłońmi, potrafią znacznie wysuszyć skórę oraz sprawić, że paznokcie będą łamliwe, matowe i niezwykle kruche. Dlatego od teraz każde sprzątanie rozpocznij założeniem rękawiczek ochronnych – dla poprawienia humoru ubierz te w pastelowych kolorach lub fantazyjnych wzorach. Dodatkowo, nie zapomnij pokremować swoich dłoni po każdych pracach domowych – to powinno stać się Twoim nawykiem.

Nadużywanie zmywacza do paznokci

Niestety, zbyt częste używanie zmywacza do paznokci, szczególnie tego z acetonem, może doprowadzić do degradacji płytki paznokci. Zawarte w nim składniki mocno je wysuszają i sprawiają, że paznokcie stają się kruche. To jednak nie koniec skutków nadmiernego stosowania zmywacza – efektem ubocznym jest również zżółknięcie paznokci oraz nieestetyczny wygląd skórek, które stają się twarde i suche. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim w miarę możliwość wybierać produkty pozbawione acetonu. Niezwykle kluczowe jest również nawilżanie dłoni po każdym zabiegu usuwania lakieru. Oprócz kremów możesz również zamiennie stosować olej kokosowy, który będzie zbawienny dla przesuszonej skóry dłoni.

Palenie papierosów

Za zrezygnowanie z tej czynności „podziękują Ci” nie tylko paznokcie, ale również cały organizm i ludzie z Twojego otoczenia. Jeśli nadal palisz papierosy to musisz liczyć się z tym, że Twoje paznokcie będą żółte, a dłonie nieprzyjemnie pachną, jakbyś właśnie wyciągnęła je z pieca. Nie ma rady, jedynym skutecznym zabiegiem w tym przypadku jest… zerwanie z nałogiem.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.