Kategorie

zegarki znanych mężczyzn

Zegarki najbardziej wpływowych mężczyzn na świecie

Zegarek noszony na nadgarstku to atrybut męskiej elegancji, o czym doskonale wiedzą najpotężniejsi politycy. Czy wiesz, jakim sprzętem mierzą czas? Jeśli nie, teraz możesz poznać ich ulubione chronometry!

Książę Karol

Przyszły król Wielkiej Brytanii wielu osobom kojarzy się z klasyczną męską elegancją, a jego ubiór jest zawsze dopracowany aż po najmniejszy szczegół. W tradycyjną stylistykę wpisuje się też książęcy zegarek, choć jego marka powstała zaledwie 20 lat temu. Książę Karol nosi bowiem ekskluzywny szwajcarski Parmigiani Fleurier Toric Chronograph. Skomplikowany mechanizm mieści się w niewielkiej okrągłej kopercie z różowego złota. Całość dopełnia stylowy skórzany pasek.

Donald Trump

Jeszcze przed wyborami prezydenckimi, Donald Trump nosił złoty zegarek President marki Rolex Day Date. Czyżby to była wróżba? Obecnie niektórzy głowią się nad jego ulubionym czasomierzem, gdyż rzadko można odgadnąć, co prezydent chowa za mankietami koszuli. Od czasów wyborów najczęściej nosi zegarek z kwadratową tarczą i czarnym paskiem. Szwajcarski  Vacheron Constantin Historiques 1968 wyróżnia się dość minimalistycznym stylem, jak na lubiącego przepych i blask jego właściciela.

Barack Obama

Były prezydent USA posiadał oczywiście wiele męskich zegarków, jednak najbardziej przywiązany i najczęściej widywany bywał z modelem firmy Jorg Gray. Stalowa koperta, czarna tarcza i pasek — solidny wodoszczelny zegarek nie należał do najbardziej ekskluzywnych, jednak był szczególnie bliski prezydentowi. W 2008 r. otrzymał go w upominku od agentów Secret Service, co potwierdza logo tajnych służb umieszczone na tarczy. Mimo niewygórowanej ceny, prezydencki zegarek jest trudny do zdobycia: producenci wypuścili go tylko w limitowanej serii.

Justin Trudeau

Bez wątpienia jeden z najprzystojniejszych polityków pojawia się nie tylko w dopracowanych stylizacjach — jego zegarek jest równie precyzyjny. Portugalski IWC Regulateur czerpie z marynarskich tradycji, dlatego na jednej tarczy zostały umieszczone aż 3 pokrętła wskazujące godziny, minuty oraz sekundy. Trudno znaleźć inny tak dokładny czasomierz! Wyrafinowana i unikalna technologia, srebrna koperta, szafirowe szkło i gustowny skórzany pasek — znany z pracowitości premier Kanady nie mógł wybrać lepszego modelu.

Władimir Putin

Rosyjski przywódca może poszczycić się sporą i naprawdę luksusową kolekcją zegarków, wśród których znajduje się wykonany z platyny i skóry aligatora A. Lange & Söhne Tourbograph Pour le Merite warty pół miliona dolarów. Jednak na oficjalne uroczystości, konferencje prasowe i spotkania z innymi politykami, Władimir Putin zakłada zegarek Blancpain Grande Date Aqualung. Czarny, dość smukły model został specjalnie spersonalizowany: na tarczy, w miejscu cyfry 6 wskazuje aktualną datę.

Fot.: Shutterstock, Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.