Kategorie

Zobacz, co zrobić z nietrafionym prezentem

Dostałeś nietrafiony prezent? Te rady będą dla Ciebie pomocne!

Mimo najszczerszych chęci bliskich dostałaś nietrafiony prezent? W tym artykule podpowiemy Ci, co możesz z nim zrobić.

Skorzystaj z możliwości zwrotu

To chyba najprostsza i zarazem najbardziej kontrowersyjna możliwość na poradzenie sobie z nietrafionym podarunkiem. O ile do niedawna obdarowywanie kogoś rzeczą z paragonem uchodziło za szczyt złych manier, o tyle dzisiaj coraz więcej osób zaczyna praktykować ten zwyczaj. Wszystko za sprawą sklepów, które do swojej oferty świątecznej wprowadziły możliwość zwrotu towaru do ok. 14 dni. Może warto zatem porzucić dawne zwyczaje i wprowadzić nowe nawyki zakupowe? Jeśli obdarowana osoba poczuje się urażona widokiem ceny prezentu, zawsze warto delikatnie wytłumaczyć jej, że to na wypadek, gdyby prezent nie trafił w jej gust. Choć zazwyczaj wiemy, co kupić swoim najbliższym, nigdy do końca nie mamy pewności, że dany pomysł im się spodoba.

Obdaruj kogoś ponownie

Dostałaś bardzo drogie perfumy, ale wiesz, że ten zapach kompletnie do Ciebie nie pasuje? Być może Twoja przyjaciółka właśnie o nich marzyła? Spraw jej radość i zaskocz ją prezentem gwiazdkowym. Z pewnością się ucieszy, a  Ty sprawisz, że osoba, która kupiła prezent będzie miała pewność, że został odpowiednio wykorzystany. Oczywiście niekoniecznie musi wiedzieć, że perfumy przeznaczone dla Ciebie wylądowały na toaletce Twojej przyjaciółki. Takie szczegóły zachowaj najlepiej dla siebie, by uniknąć później niepotrzebnych przykrości. Święta to przecież czas sprawiania innym przyjemności, pamiętaj więc o tym, aby każdy z Twojej rodziny spędził ten czas najradośniej, jak tylko potrafi.

Wymiana to zawsze dobry sposób

Firmowa gwiazdka nie dla wszystkich okazała się trafiona? Savoir-vivre nakazuje, aby odpakować prezent przy osobie, która go podarowała. To właśnie wtedy możemy zaobserwować zachowanie, jak ktoś zareagował na Twój podarunek. Mikołajki w pracy to okazja, by sprawić przyjemność koleżance, a dodatkowym plusem jest fakt, że każdy nawzajem robi sobie prezenty. W firmie obowiązuje zwykle luźniejsza atmosfera niż przy wigilijnym stole z rodziną, dlatego jeśli Ty i Twoja znajoma dostałyście nietrafiony prezent, bez skrępowania możesz zaproponować wzajemną wymianę. Dzięki temu każdy upominek znajdzie swojego właściciela, a wszyscy obdarowani na pewno ucieszą się z trafionego podarunku.

Daj sobie trochę czasu

To, że dana rzecz nie podoba Ci się w chwili, gdy ją dostałaś nie oznacza, że będzie tak zawsze. Gust z biegiem czasu ewoluuje, dlatego istnieje spora szansa, że niechciany prezent w przyszłości stanie się Twoim ulubionym przedmiotem, którego będziesz wspominać z sentymentem. W pewnych przypadkach warto dać sobie trochę czasu i dojrzeć do pewnych decyzji. Dostałaś duży antyczny zegar, który nie pasuje do wystroju Twojego wnętrza? Skąd wiesz, że kiedyś nie przeprowadzisz remontu generalnego, a niechciana ozdoba nie będzie stanowiła głównego wystroju Twojego pokoju? A może jest to nowa szminka o krwiście czerwonym kolorze, którego nigdy nie nosisz? Czerwień to klasyka, a każda kobieta choć raz w życiu chętnie po nią sięga. Schowaj ją więc do swojej toaletki i niech czeka na swój debiut.

Obdaruj potrzebujących

Dostałaś prezent, którym nie masz kogo obdarować, a koleżanka z pracy jest zadowolona ze swojego podarunku? W okresie bożonarodzeniowy wiele portali charytatywnych ogłasza aukcje z prezentami gwiazdkowymi, z których pieniądze przeznaczane są dla potrzebujących. Możesz wystawić swój podarunek na takim portalu lub sama zabawić się w Świętego Mikołaja i sprawić radość potrzebującym. Święta Bożego Narodzenia powinny być radosne dla wszystkich, a czasem nie zdajemy sobie sprawy, że w łatwy sposób i bez większego wysiłku możemy uszczęśliwić nawet najbardziej potrzebujących.

Fot.: Shutterstock 

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)