Kategorie

  • Allani
  • /
  • Pielęgnacja
  • /
  • 3 błędy, które popełniasz w trakcie… mycia twarzy! Unikaj ich, jeśli chcesz mieć piękną cerę
mycie twarzy

3 błędy, które popełniasz w trakcie… mycia twarzy! Unikaj ich, jeśli chcesz mieć piękną cerę

Pomijasz mycie twarzy? A może nie zwracasz uwagi na sposób, w jaki to robisz rano i wieczorem oraz oczyszczasz ją pierwszym lepszym żelem z drogerii? Czas to zmienić! Jak się okazuje – ten krok w pielęgnacji skóry może pomóc Ci w walce z niedoskonałościami, zatkanymi porami czy nadmierną produkcją sebum. Jeżeli marzysz o pięknej cerze, to unikach tych 3 błędów podczas mycia twarzy!

Prawidłowe mycie twarzy – dlaczego jest tak ważne?

Mycie twarzy to jeden z najważniejszych elementów porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. To właśnie podczas tego kroku możesz dokładnie usunąć ze skóry wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia – nadmiar sebum, >>kosmetyki do makijażu<<, krem z filtrem i inne zanieczyszczenia, które osadzają się na cerze w ciągu dnia i nocy.

Wiedząc, jak poprawnie myć twarz, możesz zadbać o swoją skórę i znacząco poprawić jej kondycję i wygląd – sprawić, że nabierze blasku oraz będzie elastyczna i gładka. Masz również możliwość walki z zaskórnikami, a nawet trądzikiem. W końcu niedoskonałości powstają bardzo często w wyniku niedokładnego oczyszczania. 

Jak w takim razie prawidłowo myć twarz rano i wieczorem? Wystarczy, że nie będziesz popełniać 3 najczęstszych błędów!

Błąd nr 1: Zapominanie o umyciu rąk

mycie twarzy rano

Najczęstszym błędem popełnianym podczas mycia twarzy jest… zaczynanie oczyszczania z brudnymi rękami. Nie bez powodu mówi się, że nie należy dotykać skóry w ciągu dnia – w ten sposób roznosisz zanieczyszczenia i bakterie na skórze. Właśnie dlatego zawsze zaczynaj mycie twarzy od umycia rąk.

Błąd nr 2: Rezygnacja z dwuetapowego mycia twarzy

mycie twarzy olejkiem

Jeśli na co dzień się malujesz i używasz >>kremu<< z filtrem (a powinnaś!), to nie rezygnuj z dwuetapowego mycia twarzy wieczorem. To metoda, dzięki której dogłębnie oczyścisz skórę, nie martwiąc się o jej wysuszenie i podrażnienie. Na czym polega ten sposób mycia twarzy? 

Należy rozpocząć od płynu micelarnego, olejku albo masełka, które rozpuszczają zanieczyszczenia. Wmasuj je delikatnie w skórę, zmyj i użyj żelu, pianki albo emulsji. Dwuetapowe mycie twarzy olejem to prawdziwy game changer w świecie pielęgnacji!

Błąd nr 3: Mylenie mycia twarzy ze złuszczaniem

jak prawidłowo myć twarzyci

Mycie twarzy nie polega na jej złuszczaniu. Z uwagi na rosnącą popularność kwasów, które są dodawane przez producentów do >>żeli do mycia twarzy<<, wiele dziewczyn nieświadomie uszkadza swoją barierę hydrolipidową. A od tego już krótka droga do niedoskonałości, podrażnienia, suchości i zaczerwienienia. Oczywiście, złuszczanie jest ważne, jednak należy wykonywać je maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Dotyczy to również mycia twarzy szczoteczką soniczną, której wypustki złuszczają martwy naskórek.

 

Po przeczytaniu naszego artykułu mycie twarzy nie ma już dla Ciebie żadnych tajemnic. Wprowadź w życie nasze wskazówki i przestań popełniać najczęstsze błędy, a gwarantujemy, że po niedługim czasie zobaczysz poprawę w wyglądzie swojej skóry.

Przeczytaj też: 

Wybierz najlepsze kosmetyki do twarzy na Allani.pl: