Kategorie

złota cekinowa sukienka maxi na studniówkę

Długie suknie na studniówkę — hit czy kit?

Co roku maturzystki wahają się nad założeniem długiej sukienki na swoje studniówki. Czy na tę wyjątkową noc warto zainwestować w maxi kreację? Sprawdź, czy dziś możemy ją uznać za hit, czy raczej kit!

Wyobrażając sobie długą studniówkową kreację, większość z nas ma przed oczami sztywną i kiczowatą suknię z lśniącej tafty, koniecznie z niedopasowanym gorsetem. Jeszcze dzisiaj pojawia się pogląd, że sukienki maxi raczej nie pasują do młodych dziewczyn, które wyglądają w nich zbyt poważnie, a sama studniówka ma raczej charakter luźnej zabawy niż balu ze sztywną etykietą. Z drugiej strony studniówka, która zdarza się przecież raz w życiu, aż prosi się o celebrowanie jej w efektownej powłóczystej sukni.

Czy wypada założyć długą suknię na studniówkę?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna: tak! W dzisiejszych czasach studniówki najczęściej odbywają się w klubach i restauracjach, często odpowiednio udekorowanych na tę okazję. W takim miejscu długa suknia nie będzie nikogo razić, wręcz przeciwnie: świetnie dopasuje się do eleganckiego miejsca. Co więcej, minęła już moda na tandetne i źle leżące kreacje. Od kilku sezonów możemy wybierać spośród naprawdę pięknych i kobiecych modeli, w których poczujemy się jak prawdziwe damy. Jeśli jeszcze wahasz się nad długością swojej sukni, zastanów się, ile okazji będziesz mieć w swoim życiu, aby włożyć wieczorową sukienkę maxi i wyglądać w niej jak gwiazda na czerwonym dywanie?

Komu pasuje długa sukienka?

Na długą sukienkę na studniówce może sobie pozwolić praktycznie każda dziewczyna. Długość maxi zakryje niezbyt zgrabne nogi czy wystający brzuszek, zwłaszcza, kiedy włożysz kreację odcinaną w talii i z rozszerzanym dołem. Jeśli jesteś niska, długa suknia może Cię przytłoczyć, dlatego warto wybrać model, który odsłoni górne partie ciała, a całość uzupełnić butami na wysokich obcasach.

Kiedy zrezygnować z długiej sukni na studniówce?

Na co dzień unikasz spódnic czy sukienek i nigdy nie nosiłaś długości maxi? Lepiej, abyś skłoniła się ku krótszym modelom. Nie warto też wybierać długiej sukni, kierując się presją otoczenia i modą wśród znajomych. Jeśli nie jesteś przekonana do tego typu fasonów, nie zakładaj ich na siłę!  Źle dobrana suknia sprawi, że przez cały wieczór będziesz odczuwać dyskomfort, Twoje ruchy będą nienaturalne, a w swojej stylizacji możesz sprawiać wrażenie „przebranej” zamiast „ubranej”. Z kolei zwolenniczki długich kreacji powinny przed studniówkową nocą „wypróbować” swoje suknie. Powłóczysty dół wymaga stawiania odpowiednich kroków i specyficznego poruszania się. Dobrze też wcześniej sprawdzić, czy nasz strój nie jest za długi (na studniówkę odpadają wszelkie treny, chyba, że chcesz zostać zadeptana podczas poloneza), czy szpilki nie zaczepiają o spódnicę oraz czy czujesz się komfortowo w swojej wieczorowej sukni.

Fot.: Shutterstock, Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.