Kategorie

oryginalna torebka damska

Nie daj się oszukać! Jak rozpoznać oryginalną torebkę?

Modna torebka damska znanej i cenionej marki jest obiektem westchnień wielu kobiet. Czy wiesz, jak spośród tysięcy podróbek wybrać oryginał? Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym nigdy nie zostaniesz oszukana!

Niektóre torebki znanych projektantów stały się już kultowe. Nic dziwnego: zachwycają swoim designem, są trwałe i zazwyczaj pasują do wielu stylizacji. Niestety, ich cena potrafi dosłownie zwalić z nóg. Być może dlatego wiele kobie szuka okazji i zamawia akcesoria z nieautoryzowanych sklepów czy z popularnych serwisów. W tym momencie czyha na nie haczyk, gdyż markowe torebki są wręcz masowo kopiowane i sprzedawane w atrakcyjnych cenach. Chcesz mieć pewność, że kupujesz tylko oryginalny model? Kilka wskazówek pomoże Ci wykryć podróbkę.

Poznaj sprzedawcę

Przed kupnem torebki sprawdź miejsce, skąd ją nabywasz. Zobacz profil sprzedawcy oraz opinie kupujących. Jeżeli wymarzona torebka damska ma do Ciebie dotrzeć z Chin, lepiej od razu zrezygnuj. Aż 90% podróbek pochodzi z Chin. Ponadto sprawdź opis przedmiotu i zobacz załączone zdjęcia. Jeśli pochodzą z oficjalnych stron projektantów, poproś sprzedawcę o przesłanie fotografii prezentujących produkt, który faktycznie sprzedaje. Bądź skrupulatna i podejrzliwa! Nie bój się zadawać pytań — chodzi przecież o Twoje pieniądze.


Nie wierz w gigantyczne wyprzedaże

Co prawda obniżki cenowe często sięgają nawet 80%, jednak zasada ta nie tyczy się dóbr luksusowych, do jakich zaliczają się torebki od projektantów. Uważaj też na przecenione modele rzekomo starsze czy używane. Luksusowe torebki są dobrą inwestycją, dlatego ich cena wraz z upływem lat czasem może wzrosnąć. Kultowe modele z minionych dekad są rarytasem, więc nie licz, że kupując je za kilkadziesiąt euro, masz do czynienia z oryginałem.


Sprawdź charakterystyczne cechy torebki

Luksusowe torebki są unikatowe, a o ich oryginalności często decydują malutkie detale. Zanim zdecydujesz się na kupno z niesprawdzonego źródła, poszukaj informacji o oryginalnym modelu. Sprawdź wszystko: wielkość i odległość liter w logo i na metkach, charakterystyczne tłoczenia i hologramy, miejsca w których jest umieszczone logo, firmy produkujące komponenty do torebek, liczbę dodatkowych karteczek z informacjami od producenta czy wreszcie wygląd worka przeciwkurzowego, który zwykle jest dołączony do oryginalnych produktów. Zwróć uwagę na kolor i materiał, z którego jest wykonana torebka oraz barwy metek — czasem o oryginalności przesądza tylko inny odcień. Wiemy, czeka Cię trochę pracy, jednak dzięki dokładnym poszukiwaniom będziesz wyczulona na wszystkie niedociągnięcia.

Dokładnie obejrzyj zakupioną torebkę

Torebka damska od Chanel czy Hermesa jest po prostu perfekcyjna. W oryginalnym modelu nie ma miejsca na żadne niedociągnięcia. Dlatego jeśli masz możliwość, dokładnie obejrzyj torebkę, którą chcesz kupić. Akcesoria luksusowych marek wyróżniają się nienagannym wykonaniem: szwy muszą być równe (nawet przy drobnych elementach), a zamek błyskawiczny powinien działać bez zarzutu. Wystające nitki czy kawałki zasuszonego kleju, zadrapania, odpryskująca farba czy brak loga na metalowych elementach dyskwalifikują Twój zakup. Zwróć uwagę także na zapach torebki i jej opakowanie. Sztuczny, nieprzyjemny aromat i niedbałe owinięcie folią jest niespotykane w przypadku renomowanych marek.

Fot.: Shutterstock

 

Sprawdź modne torebki na Allani!


 

 

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.